Lehký tank ŠKODA vzor R-2 (vzor 35) II

21. července 2006 v 19:00
Tak práce na LT35 pomalu finišuje. Teď dělám textury a na modelu ještě musím udělat pár věcí. Při texturování doporučuji texturovat průběžně, protože se můžete nakonec při velkém modelu "zamotat" a nebudete vědět, kde je bod, který potřebujete.
Na texturách si tentokráte pokud možno dávám záležet a užívám škrábánců a bahna. Prostě věci, tkeré vniknou používáním. Jinak užívám Ad, Photoshop 8 CS, což je moc dobrý program. Tanky tehdy byly skoro nové, tak uvažuji, zda vůbec tam mám dát rez. Prozatím zde je screen, jak jsem na tom. Model nakonec stejně vynikne až ve hře.

Na OFP.info se objevil článek o tomto modu. Byla tam diskuze, že modely skládáme, což je blbost. Když někdo užije texturu, tak to není skládání. Šlo tam přesněji o kola u Pragy RV. On není problém ve photoshopu přes kolorování vytvořit úplně to samé, ale proč to dělat, když už někdo ty textury udělal. Pokud jde o autory, několikráte jsem jim psal už i v souvislosti s modem "Bitva o Nogovo 1984", ale nikdy neodpověděly a po 30 dnech mlčení znamená souhlas.

Další obrázky práce zde uveřejním, se nebojte. Pokud jde o textury na jiné technice, tak se bude upravovat. Někdy mám ve zvyku tam dát texturu narychlo a jí pak doupravovat, což je někdy rozumné. I44 taky svůj tiger updatovali, i když po docela dlouhé době, a to krátce na to co jsme jecjih Tiger upravil pro WWIICZ (souhls od nich máme, aby nebyly dohady a na německé jednotky od I44 Tasi zase souhlas jako vždy sežene).
Taky se tam objevilo pár dalších dotazů:

Bunkry na mapě: Tak nevím, uvidí se. Ono, někdy se na mapu někomu nehodí, tak tohle ještě rozmýšlím, hlavně by se bunkry objevily na mapě, a to moc dobré není, když kampaň by měla být jak za ČSR, tak za "Říši", kdy jednotky budou postupvoat lesem, tak si myslím, že by neměly vědět, kde je zrovna nepřítel.

Tráva: Aby se snížily nároky na výkon PC, tak jsem doporučil, aby se tráva dávala na mapu taky přes editor, protože se tak ohraničí jen prostor, kde se děj bude odehrávat, tím myslím tu misi, a nebude to mít zase takové nároky na PC, ale na druhou stranu je taky možnost jí dát na mapu jen na některé části ostrova, kde se děj bude odehrávat.

Kampaň: Příběh promýšlím, ale snad bude dobrý. Mělo by jí o fikci, ale události září 1938 budou inspirovány skutečností. Budou tam ze začátku boje AČSR s "Freikorpsem", nakonec se celý děj přehoupne o rok (někde v 1/3 kampaně), kde se bude dít samotný útok "Říše". Jak jsem již poznamenal, tak záři 1938 Němci jen hrozili, ale byli schopni zaútočit o rok a dva později. Na Polsko zaútočili hlavně díky tomu, že se u nás dovyzbrojili, tak jak potřebovali k vedené Bleskové války.

Efekty: Víz Bitva o Nogovo 1984 http://bitvaonogovo.xf.cz/ (plánuji tyto mody sloučit, a tím dosáhneme replace, takže lidi si zahrají ve všech směrech na moc dobré platformě.

Další dotazy zodpovím...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama