Pěchotní srub

5. srpna 2006 v 2:12 | Petr Tlach
Od dělostřeleckého srubu jsem upustil, i když model mám, ale nedodělaný. Místo toho máme pěchotná srub. Tyto sruby měli ve výzbroji, krom lehkých a těžkých kulometů, i protitanková děla, což pro kampaň stačí. Pěchotní srub se skládá ze dvou pater, bojového a dolního, kde bylo zázemí osádky srubu. Náš model má taky dvě patra a pozorovací zvony. Ještě k do nich musím udělat žebříky. Dále musím ještě udělat uvnitř funkční dveře, a těch tam je požehnaně. Po schodišti se dá chodit, což je fajn, takže nepropadáte skrz model. Myslím, že je to první model pevnosti s podzemním patrem (musel jsem pevnost vyvýšit, aby se dalo udělat). Před střílnami jsou "diamantové příkopy", které chránily střílny před vhozením náloží. Ve hře, když do příkopu spadnete, tam tam zůstanete, ven se nedostanete. Výzboj se musí udělat. Minatorymu jsme před měsícem zadali 100 mm dělo, ale to nezačal dělat, tak těď mu to měníme na menší ráži pro tuto pevnost, ono k tomuto dělu je více dokumentace než k dělsotřelecké houfnici. Pokud jde o těžké kulomety do pevnosti, brzy se dozvíte, taky na něm pracuji. Předem chci upozornit, že už nebudu děalt modelační "boom", jako před několika dny, málem mi z toho "hráblo", když jsem skoro nespal a o volném čase jen modeloval.

Při práci na srubu jsem si vzpomněl, že musím dodělat i vnitřní vybavení, jako palandy, a tak, aby nás nenechavci "nesnědli", že jsme něco vynechali. Když jsem koukal na model, tak mě napadlo pěkné intro (musel bych a asi udělám přes selekce, udělat tu samou pevnost, ale zašlou), kdy lesem jede trabantem starší člověk a na konci cesty je uprostřed lesa ta zašlá pevnost, chvíli se na ní kouká, pak by se to mělo změnit a přes delete a getpos bych vytvořil terén, jako v roce 1938, takže, jako by náš člověk, který přijel k pevnosti vzpomínal, a tím by kampaň asi začínala. Kampaň by měla skončít tím, že sověti obsadili část Polska a nám pomohli se udržet, po čase se ve Francii vyměnila vláda, následkem tlaku veřejnosti, a francouzská armáda by vzala útokem "Reich", tím by měla vítězně kampaň končit. Musíme si přeci vychutnat nějak dějiny, které se nestaly, ale mohly. Dálě mě napadlo, že by se strany za, které se bojuje, střídaly, jednou za "skopčáky" a jednou za vojáka Česko-slovenska (ještě jednou promiňte, že to píší zvlášť, ale v poválečné smlouvě o vzniku republiky se to tak píše a na podzim 1938 se to ujalo jako oficiální název až do roku 1939).

Pohled na pevnost "top" v Cinemě4d. barevný obrázek, na kterém je model již otexturován je již z oxygenu. Jak jsem zmínil, musím do pevnosti dodat ještě dveře, bedny s municí, nějakou ventilaci a hlavně kavalce, skříně, držáky na pušky (stejně jako u bunkru vzor 37, kde jsem to udělal, asi užiji část modelu právě odtud, kde je ještě stará verze vz.24, abych netížil počítače hráčů).
Tato moje pevnost je stejným typem, jako je všem známá pevnost "Březinka", která je taky pěchotním srubem, a abych řekl pravdu, všimnete si, že má úplně totožné rozdělení místností a půdorys, to proto, že jsem "Březinku" si vzal částečně za předlohu. Březinka je verze "lomená" a já jsem udělal normální nelomenou do rovinného terénu.
Někoho by zajímalo, jak model vypadá zevnitř, nebojte se, dozvíte se to, až budu mít hotovou výzbroj a vnitřní zařázení, pak vám zde uvedu screeny, které se vím snad budou líbit. Pokud se udělají i MP mise pro AČSR1938 MOD, tak hlavně s pevnostma, protože si myslím, že by to byl "nářez" dobývat takovou pevnost a nebo bránit pro normální inteligenci a né AI, která je v OFP dost dementní (i když méně než v některých jiných hrách).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 PN79 PN79 | E-mail | 6. srpna 2006 v 2:01 | Reagovat

Ahoj

V prvé řadě bych Vám chtěl popřát vše hodně zdaru v této skvělé práci. A ten srub skutečně vypadá velmi dobře.

Spíš jen sem tam přihodím pár maličkostí - neberte to jako kritiku, tomuhle opravdu fandím.

K tomu dělostřeleckému srubu bych dodal, že žádný nebyl v kritické chvíli vybaven 10 cm houfnicí vzor 38 jež byla stále v továrně ve výrobě.

Rovněž tak dopadly i pevnostní minomety.

A teď si nejsem jistý, ale název Česko-Slovensko se začal používat až po Mnichovu, kdy Slovensko získalo autonomii.

2 Petr TLach Petr TLach | 6. srpna 2006 v 12:44 | Reagovat

O tom vím, neboj. JInak Česko-Slovensko se sice začal užívat po Mnichovu, ale při mírových rozhovorech z roku 1920 se píše nový stát odděleně a jsem se zmínil, že se to začalo užívat po Mnichovu, hlavně, mod by měl být takový, jako ybchom měli bý vybavení, čili na rok 1939 ty hlavní boje, protože Němeci počítali s útokem na rok 1939 či 1940.JInak o těch zbraních,a tak dále pro pevnosti ještě jednou říkám, vím..

3 PN79 PN79 | E-mail | 6. srpna 2006 v 15:18 | Reagovat

Ahoj

díky za odpověd a ještě jednou sorry za ty připomínky, co jsem tu porůznu připsal.

4 Petr TLach Petr TLach | 7. srpna 2006 v 0:52 | Reagovat

Tp  je dobrý, jinak kanon vzor 36 existoval, je to kanon pro pěchotní sruby 47mm. Vyrobilo se jich 268 kusů.

5 Petr TLach Petr TLach | 7. srpna 2006 v 0:53 | Reagovat

Jinak připomínyk mi nevadí, naopak..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama