Září 2006

ST vz39 (V-8-H)

25. září 2006 v 19:24 | Petr Tlach
Tak, jak jsem slíbil, přináším informace o práci na středním tanku vzor 39. Na tomto tanku právě zkouším novou metodu tvorby textur, kdy nanáším barvy přímo na model, vlastně se skoro do addobe nedostanu, to až v konečné fázi úpravy textury. Model si rozložím na jednotlivé polygony a pomocí UV mapování natáhnu na model prázdnou textury na kterou přímo nanáším barvu a patinu. Díky tomu textury sedí přesně a to platí hlavně pro náš tříbarevný vzor, kde odchylky jsou opravdu minimální.
Zde je zatím model rozpracovaný, nestíhám všechno, ale snažím se. Díky této metodě odpadá pocení modelu v oxygenu a nahazování textur plošnou projekcí, u které se vystavujete často rozmazání textury. V tomto přépadě pokud rozložím polygony správně, tak se to nestane.
Zde je příklad mého tvrzení, že textury jsou přesné a nezomazané. V modrém poly je textura. Asi se divíte, že, byla natažená UV projekcí a né plošnou jak je tomu v oxygenu. Pokdu by mi někdo nevěřil, že se jedná o jednu texturu, mohu jí klidně sem dát na můj blog.
Tak zde je nározná ukázka, modrá barva ohraničuje rozhraní textur, takže je jich tam hodně, ani byste to do toho neřekli, a že budou sedět, tak přesně. Taky se možná zeptáte na předlohu. Užíval jsem kopii výkresu od ČKD. Můj model do OFP obsahuje ještě chrániče předních a zadních kol, které firma ČKD na své tanky montovala, je tomu tak i u LT vz.35.
Zde je předloha, ještě na výkrese je razítko s nípisem zákaz kopírování. Taky je tam nápis V-8-He, což bylo výrobní označení.

Práce na LT vz.38

25. září 2006 v 13:02 | Petr Tlach
Nedávno jsem zde ukazoval LT vz.38 v oxygenu, tím myslím nový model a dnes vám ukáži, jak vypadá ve hře, jeho dokončení se velmi blíží, interiér je hotov na 50%. Momentálně mě zdržuje ještě práce na středním tanku vzor 39,které budou součástí nereálné kampaně, do září 1939 jsme jich měli mít 250. Lt vz.38 jsme v záží 1938 měli, vlastně ne, jednalo se o zabavenou dodávku těchto tanků do Peru, ale po 30.září jim byla vrácena. Naše THN-S jsme měli mít od prosince 1938. Září 1938 však celou výrobu zpomalilo. LT vz.38 se vyrovnal i německým středním tankům. Jejich lehké tanky neměli proti našemu žádnou větší šanci ( naše republika přišla jen o jediný tank, a to LT vz.35 v bojích u Fančíkova, kdy ho zasáhla několikrát střela z maďarského protitankového děla).
Na naše forum jsem taky dal seznam věcí, které bude obsahovat demo a jaké plná verze, je to vlastně pojato, jako naše projekty. Je toho tam dost a hlavně dost co dělat. Pokud jde o obrázky dole, tak ten horní je jako jediný urpaven, dolní není. Jak probíhá práce na středním tanku St vz.39? Tak to vás budu informovat příště, jeho označení je V-8-H, kdyby jste hledali někde na internetu

Samonabíjecí puška ZH 29

19. září 2006 v 2:26 | Petr Tlach
Nějak náš mod postrádal zbraně, mámě již kulometnou pistoli vz.38, pušku vz.24, pistol vz.24 a lehké kulomety ZB26 a ZB30, pistoli vz 27 ještě plánuji, ale teď přináším novinku o práci na ZH 29, což byla samonabíjecí puška, která se vyráběla ve Zbrojovce Brno a dovážela se i do USA, kde se tato puška podrobila náročným zkouškám s dobrým výsledkem. Zbraň byla pro náboj 7.92 mm Mauser, což byl v naší armádě standart. Do této pušky se užívali zásobníky na 5, 10 a 20 nábojů. Zásobníky byly vlastně zásobníky od lehkého kulometu ZB26, takže se dal užít i zásobník na 30 nábojů, který se dělal pro Jugoslávsku armádu a zbrojovka Brno-Endfield (BREN, odtud pochází i název Bren-GUN) vyráběla podobné zásobníky, ale né již pro tuto zbraň.
Puška se vyráběla v letech 1929-1938.
Příště se asi budu dále věnovat tankům, naše modely tanků stále dolaďuji a ještě musím dodělat V-8-H (st vz.39) a Š-I-J (bude v čs. barvách, i když byl pro Jugoslávii). Taky bych měl pro reálnou kampaň vyrobit modely peruánských LTP, které naše armáda zabavila, když byla republika v roce 1938 v ohrožení. První LT38 vyjel ven zČKD až v roce 1939, ale před ním tu byly ty zabavené LTP. Naše LT vz38 odpovídá spíše německé verzi, tak bude nutné vyrobit i model TNH-S, což byl LT vz.38, který měla naše armáda obdržet. Dále bude nutné vyrobit lehký tank vzor 34.
Dalším novým modelem, který zde neukáží, protože jsem ho ukázal na BIS forech je bunkr vzor 36 o dvou střílnách.

Hodnosti, znaky, vlajky..

12. září 2006 v 15:04 | Petr Tlach

ČESKOSLOVENSKO
ČESKOSLOVENSKÉ NÁMOŘNICTVO A ŘÍČNÍ SÍLY
PROTEKTORÁT ČECHY A MORAVA (1939 - 1945)
Velký znak - Československo
Malý znak -Československo
Protektorát Čechy a Morava

Alternatívy:

9. září 2006 v 18:47
Hodně lidí vidělo naše GUI a některým se nelíbilo, tady jde o vkus a hlavně je to jeden z mávrhů. Je to jako s modely a addony, taky se na nich dělá a předělávají se, aby byly dokonalé, vždy se vybere ten nejlepší. Taky se snažíme dodržovat technické parametry. Třeba Lt vz.38 předělávám nejen kvůli vzhledu, ale taky dle chyby, kterou jsem udělal, protože jsem tehdy vytvořil typ G. Hlavně dodnes mod obsahuje sem tam chybky a na těch se taky dělá. Třeba problémy s LIamovou hlavou, má je snad každý. Je tam problém, když dáte na mapu jednotku (vozidlo), tak na vozidlo se nevztahuje ten skrypt, tudíš, ani řidič, dokud nevysoupí, bude mít rozmazaný obličej. Řešení připíši do eventhandlers vozidel skrypt, který je u jednotek, nebo je ještě jedno, dávat jednotky na mapu zvlášť a vládat do vozidla přes příkaz move. Pokud jde o další problémy, tak spíše jsou to někdy drobnosti, protože nikdy člověk nemá počítat s tím, že model bude vypadat ve hře stejně jako v OFP.
Na obrázku je jedna z alternatím na GUI, od vzniku WWIICZ jich bylo docela dost, hlavně to dělá změna zaměření. Předtím jsme chtěli udělat kampaň Normandii, ale jedná se o ohrané téma a hlavně už skoro nudné, tohle téma aspoň lidi zaujme.

Další práce

5. září 2006 v 12:33
Teď co začala škola se asi pro všechny práce trochu pozastaví, ale co naděláme, hlavně, že vůbec jedeme dále. Máme toho už požehnaně za sebou a pořád vše zdokonalujeme. Tasi dělá jednotky Freikorps, já dělám nový lehký tank vzor 38, a to dokonce i v německé verzi pro partnerský mod "W39". Dnes ráno jsme taky udělal kulometnou pistoli(samopal) vzor 38. Taky máme již i zimní jednotky a jsem pevně rozhodnut udělat dvě kampaně, dle skutečnosti a reálnou. V březnu 1939 se ve Frýdku-Místku bojovalo, a to jsme měli jen dva lehce raněné a Němci cca 18 mrtvých..střílelo se dokud byla munic. Kde se dále bojovalo, tak to bylo na Podkarpatské Rusi, kde jednotky bojovali pro Maďarům, tam jsme u Fančíkova přišli o jeden lehký tank vzor 35.
Pokud jde o práci, tak screeny jsou v galerii, dnes nějak blbne vkládání obrázku (vloží se, ale ve zmenšeném stavu), dva dny zase blblo psaní článků, vždy při pokusu o zveřejnění mi to padlo, tak děkuji za pochopení.
"Nové" LT vz.38 pro náš mod a dole pro polský mod "Září 1939". Dle času snad dodělám do konce září texturování a "mechanické" záležitosti.
Dole: kulometná pistole vzor 38 (zároveň bych se chtěl omluvit "janu x", že jsem jíudělal, ale zadali jsme jednoduchou zbraň a anui po dvou pokusech se nepodařilo vytvořit model požadoané kvality, snad příště..teď vymyslím pro tebe další práci.)