Leden 2007

Jak jsme na tom?

28. ledna 2007 v 21:01 | Petr Tlach
Tak, někde se říká, že jsme K.O., ale pořád tu jsme, možná jsme poslední bojovníci, ale chceme pro OFP taky něco udělat, a tak pořád děláme. Před několika dny jsem dokončil model finanční stráže. Maji taky náhodné nahazování hodností, které se dá v kampani uspořádat tak, aby měli hodnosti hlavní postavy dané. Ještě bojuji s LIaumovýma hlava, kdy po zabití se mi někdy stane, že mají "divně" texturu, ale to se dá do pořádku.
Výbavu pro vojáky československé armády jsem snad už dodělal, ještě chybí jen lehká výbava. Ta je pro slovenskou armádu, snad se stihne.
Pokud jde o ostrov, tak už jsem začal pracovat na náčrtech, aby se mohl nechat udělat. Hlavně jsem již zmiňoval, že se pokud možno budu držet historie. Takže kampaň pokud možno budu dělat dle pamětí různých lidí..hlavní postavou by snad měl být člen finanční stráže.


Nejsme mrtví:

14. ledna 2007 v 18:31 | Petr Tlach
OFP komunita v poslední době silně "umřela" a jelikož Armed Assault je "propadák" a nejsou ještě nástroje, tak uvidíme, zda se komunita obnoví do rozměrů jako u OFP. My tu jsme stále i pro OFP a stále děláme. Na únor jsme oznámili updat "Slovenských jenotek".V časovém rámci makám i na Československé armádě... momentálně jsem pro jednotky vyměnil "bagáž" a v PC se mi rýsuje model KPÚV vz.34, takže budou rovnou dvě děla. Bolec slíbil do měsíce dodat model Tč vz.33, tak ho pak "zaprezentuji" zde na blogu. Jinak testuji teď model TK vz.24, ještě mám tam jeden drobný problém, ale jinak funguje skvěle.
Nedávno jsem sehnal originální knihu z roku 1938 a Československé armádě, kde jsou na formátu A4 černobílé fotografie, takže jsem mohl se více soustředit na vybavení. Předchozí model batohu dělal Bolec před mnoha lety, tehdy prezentoval své vojáky i na OFP.info (Bolec byl v OFP komunitě první, kdo přišel na nápad vytvořit čs.armádu z 1.republiky).
Nový batoh - render z Cinemy 4d R9.507

Nový batoh na slovenských jednotkách. Lopata je ještě původní od Bolce. Chystám udělat i lehkou výstroj pro průzkumné jednotky. Slovenský voják na obrázku stříli momentálně z "nové" verze modelu Zb vz.26.
Nezapomněl jsem ani na důstojníky pro slovenskou armádu, zde je člen štábu a generál..Hodnosti na límcích jsou z let 1939-1940. Asi někteří budou namítat, že do té doby nepasují helmy vojáků slovenského packu, máte pravdu.. Helmy se malovaly modrým pruhem až někdy v roce 1942, protože byly moc podobné helmám ruským, tak, aby si je němci nepletly.
Důstojníky pro Sl. armádu mám jako štábní, útočné vozby, pěchoty, jízdy, nižší, vyšší, a tak dále, prostě je toho moc co tam v té armádě měli a já to dělám.
A co dělá tady tohle? Ale jen tak jsem tenhle obrázek sem dal, protože jsem ho udělal, když jsem s avií dělal pokusy, jak skvěle manévruje, a tak jsem dělal přemety a prudce k zemi a zase nahoru. Otestoval jsem i sestřelení jiných letadel. Jde to a díky skvělé pohyblivosti se skvěle uniká před nepřítelem. Rychlost nic moc, i v OFP jen cca 410 km/h, a to je snad maximum. Normálně to lítá tak na 250 - 350. Rychlost, kkyž chci vzletět je asi 100 km/h, pokud klesnu pod tuto rychlost, nezadržitelně padám k zemi. S tímto eltadlem odstartuji skoro odevšad a přistanu taky snad všude.

UPDATE Slovakian Forces 1939-1945

7. ledna 2007 v 19:16 | Petr Tlach
Tak jsem začal připravovat updat Sloveského packu. Měl by obsahovat nové modely ZB vz.26 a ZB vz.30. Pokud se sihne, tak i ZK 383. Měl by obsahovat taky TK vz.7/24 a ješě nějaké další věci...Celý update plánuji vydat únoru. Bude tam i nějaká technika -OA 30 se pkusím dodělat tak, aby stáloza to..Taky Pragu RV, aby bylo jedtnotky nějak přepravovat.. Taky bych se chtěl pokusit udělat pár jednotlivých misí ( budete k nim potřebovat i mod W39) pojednávajících o útoku na Polsko.

První model v roce 2007

3. ledna 2007 v 18:14 | Petr Tlach
Tak v roce 2007 jsem už udělal první model, vlastně dva, jedná se o nové modely ZB vz.26 a ZB vz.30. Krátce co jsem dodělal předchozí verzi (půl roku stará) jsem obdržel fotodokumentaci od klubu vojenské histroie v Břeclavi, a tak jsem využil šance a o Silvestru se pustil do tvorby modely a 2.1. jsem udělal textury, včera jsem ještě udělal dvojnožku. Dnes jsem vlastně jen udělal drobnosti na ZB vz.30. Textury modelů popisují výrobce, tyb zbraně a výrobní čísla tak, jak jsem měl k dispozici na fotografií, výrobní čísla jsou smyšlená, aby někdo "neřval", že jsem dělal přímo jeho lehký kulomet.
Verzi kulometu mám jak pro OFP, tak pro AA. Verze do AA je detailnější o vroubkování (chlazení) na hlavni a plynové trubici. Verze do AA má 10 000 polygonů a verze do OFP 3500 polygonů. Optiku mám taky už udělanou, tu už vlastně 7 měsíců ( dík patří Survíkovi1 za to, že sehnal podklad pro vytvoření textury optiky). Jediné od čeho jsem uputil, byla myšlenka sklápění nožiček, což by šlo přes animace a selekce, ale to si asi nechám do AA. V únoru by měly vyjít nové nástroje, tak se uvidí co dokáží..
ZB vz.26 (Lehký kulomet vzor 26)
ZB vz.30 (Lehký kulomet vzor 30)