Březen 2007

MISE

29. března 2007 v 9:03 | Petr Tlach
Na bis forech Tasi prezentoval naše německé vojáky.BIS FORUM . Díky tomu, že máme německé vojáky, tak už konečně máme možnost dělat mise, stále ještě nám chybí německé zbraně MP 38, Lugera a MG34, jinak KAR98 máme. Vše bylo taky prezentováno ba BIS forech. Přesto mise děláme a zbraně se doplní, mise tím pak budou obtížnější. Německý granát pro vojáky Slovenského státu, Vládní vojsko a Wehrmacht taky máme, tím myslím násadcový granát vzor 24, který u nás měl přezdívku "šťouchadlo na brambory". Pro Československou armádu se granáty ještě musí zhotovit, zatím jsou nahrazeny těmi z OFP.
Pro mise jsou důležité i těžké kulomety, kulomet Š24 jsem konečně dodělal, problém, že se neotáčela hlaveň spočíval v tom, že hlaveň musí být součástí věže, takže trochu to vypadá pro znalce zbraní blbě, ale funguje. Taky jsem dodělal nábojový pás a bednu s municí pro Š24, takže Š24 komplet 100%. Tk vz.37 mám hotový až na natexturování bedny s municí.
Snad se vám budou líbit mise, kde z pevnůstky "kropíte" německé hordy.Nebo v linii pevnůstek je mezera, do které se snaží němci proniknout, a tak je vaším úkolem pozici udržet a němce odrazit. Taky můžete jako člen SOS zažít misi, kdy je vás asi 5 a musíte odrážet němce a v příhodné chvíli se za boje stáhnete na linii opevnění.
Až budeme mít hotové německé tanky, tak budou mise, kde si zahrajete za obsluhu KPÚV, uvažuji, že k tomu udělám i řopík K-3, který byl určen pro postavení tohoto kanónu. K objektů na našem území se postavily jen dva kusy, to protože přišel Mnichov.
Mise pak budou součástí dema, které pomalu, ale jistě chystáme, společně s demem slovenské armády, Vládno vojsko, Československá armáda a Slovenská armáda jsou projekty, které jsou součástí jednoho modu - AČSR 1938-45. Takže bude vše komplet pohromadě a nenení to několik modů najednou. Díky tomu možná bude trochu zvýšená velikost souborů, než by se očekávalo, koliv MB bude mod mít vám řekneme až po zabinarizování hotových modelů, ale odhadujeme, že to bude do 300 Mb celý mod a demo do 200Mb, protože demo bude "omezený" mod, do kterého si jen budetě aktualizovat či doplňovat věci co postupně doděláme a zveřejníme. Což je fér, tak to udělali i Liberation 41-45. Během zkoušení dema pak nám budete moci i dávat své návrhy.
V brzké době taky očekávám aktualizaci naší webové stránky, která se přestěhuje na armastudio.info, které sdílíme s několika dalšmí týmy.

LT-40

18. března 2007 v 11:29 | Petr Tlach
Na bis forech se objevil tank LT-40, tím myslím má práce. Je to vlatně jediný tank, který byl vyroben za druhé světové války přímo pro Slovensko. Já jsem ho udělal společně s novými tanky LT-38. Je to jak pro OFP, tak ArmA. Ještě musím dodělat interiér. Vše jsem samozřejmě dělal v Cinemě 4d R10. Pro ArmA ten model má klasické mouchy a ještě musím napsat munici pro dělo.


Naše technologie

12. března 2007 v 16:37 | Petr Tlach
Zdar lidi, nedávno vyšla cinema 4d r10. V souvislosti s tím jsem se rozhodnul zde publikovat několik obrázků, jak vypadá. Říkám, Cinema je fakt moc dobrý program, už se těším na nový oxygen pro ArmA, protože ten krom 3ds a mx by měl podporovat i c4d. Zde chci uvést obrázky při práci na tanku LT-38 (tedy slovenské verzi v maskovaném provdení). Předešlá verze LT vz.38 byla dělaná v oxygenu, proto teď dělám verze i v cinemě, abych měl pak důkladné textury. Patinu stačí namalovat jen jednou, a pak jen si hrát s podkladovou barvou.

Celkově bude:
LT vz.38 (rozdíly jsou v anténě)
LT-38
LT-38 v khaki barvě
LTM 38 (polské tažení)
PZ 38(t),
a to vše natexturované v cinemě, pokud se tomu budu věnovat dost tak bych to mohl vydat jako balíček lehkých tanků zvlášť , ještě před vydáním modu.
Tohle je hlavní nabídka v Cinemě 4d, je to menu standard. Doporučuji při modelování užívat menu modeling, nebo si udělat vlastní nastavení Cinemy. Šedé prostředí je oxygen, pak je ještě černé, to je verze hydrogen, ale vše záleží na individuálním nastavení spíše.
Toto je bodypaint. V něm se na model nanáší barva a patina, prostě skoro vše jako adobe photoshop. Vpravo dole jsou materiály a je tam záložka vrstvy. Ukládat textury můžete do libovolného formátu, já rád užívám psd, ten se dá užít pak všude. Model jsem předtím připravil než jsem mohl nanášet barvy -UV mapování jsem udělal. Pro lepší přehlednost si nechávám viditelné jen díly, na které zrovna nanáším barvu.
V bodypaintu vidím jakou texturu maluji, tedy tím myslím, jak vypadá. Mohu si tam zapnout, aby šly vidět UV polygony, což umožňuje přesné malování (v bodypaintu je 3d i 2 nanášení barev).


Vládní vojsko

7. března 2007 v 16:03 | Petr Tlach
Zdar lid, tak jsem tu asi jak koukám dlouho nepsal. Československou armádu jsem nějak zanedbával jak koukám. Zatím mám jen pěchotu a pro ženisty a dělostřelce musím udělat nové výložky, celkem jich musím udělat asi 40, od svobodníka po plukovníka, a to ještě jdou délesloužící a aspiranti. Pěkné, že. Dále jsem uděla jednotky Vládního vojska, oproti československým uniformám tady bylo několik rozdílů, hlavně v hodnostech, ramenních páskách a odstínu barvy uniformy. Taky se užívalo namalovaného znaku či lva na helmě, stejně jako měla slovenská armáda trámové kříže.