Červen 2007

Zase pojedu..

26. června 2007 v 21:37 | Petr Tlach
Jsem teď neměl nějaký čas na práci, přesněji skoro 3 týdny, ale napravím to příští týden. Teď se mi dostala do ruky publikace, kterou mi poskytnulo Ministerstvo obrany České republiky. Publikace je z února 2007. Jsou v ní fotografie, které jsem nikdy neviděl, ale i také, které jsem viděl, ale nové - třeba tam byl "řopík", který mám kousek od bydliště, ale s tím rozdílem, že ta fotografie byla z roku 1938. Taky jsem byl velmi překvapen jednou fotografií, jednalo se o barevnou fotografii LT vz.35. Taky jsem tam našel fotografie protiletadlového děla vz.37, o kterém jsem vůbec nevěděl, věděl jsem o vzor 22. Vzor 37 mi silně připomíná německý FLAK.
Tak tohle je pořádná fotografie, LT vz.35 v plné své kráse na barevné fotografii, není kolorovaná, ale barevná.
Opravdu moc moderní dělo. Škoda, že nekterá technika se nedostala včas mezi bojové jednotky.
Co dál?

15. června 2007 v 15:44 | Petr Tlach
Tanky Praga jsem vydal, chystám tanky ŠKODA, tam mi zbývá udělat lody, aby mohly mít tanky stíny, na to musí být nálada, protože je to piplačka co někdy nemám chuť dělat, ale vypadá to pak lépe a hlavně se zbavím některých nepříjemností a sníží se nároky na počítač.
Existuje ještě jeden tank Praga - LT vz.34, který jsem tu moc neukazoval, byl to model, vytvořený před 10 měsíci, nějak se mi znelíbil, a tak jsem se pustil do nového modelu i s texturama, snad dopadne lépe, než ten předchozí. Zatím tu mohu ukázat jen render z cinemy, protože do oxygenz modely převádím až, když je celý hotov a textury jsou namapované.
Uspořádání interiéru u Lt vz.34 je trochu podobné jako u LT vz.35 a LT vz.38, taková směs, takže problém s tvorbou interiéru nebude. Ještě jsem si vzpomněl na jednu věc, kdyby měl někdo připomínky, proč řidič sedí vždy vpravo a né vlevo, tak je to proto, že do obsazení v březnu 1939 se u nás jezdilo vlevo, od 15.3.1939 ze dne na den se muselo jezdit na druhé straně.
Dále jsem se pustil do modelu 100 mm houfnice vzor 14/19, která byla v naší armádě nejpočetnější, celkem asi 610 kusů, takže by byla škoda jí neudělat. Bývalý člen "Retard", slovenský kolega, se tuto houfnici pokoušel už jednou udělat, ale nakonec jí v oxygenu nedokončil, protože měl dost práce se stránkama ArmA na Slovensku a z modu odešel.

LT 40 DOWNLOAD

10. června 2007 v 16:32 | Petr Tlach

Zdravím, abych snad potěšil trochu lidi ze Slovenské republiky, rozhodnul jsem se vydat k tomu předchozímu balíčku i tank LT-40. Pokud jde o předchozí balíček, už fungují stíny a interiér je dodělaný. Jediné co jsem ještě neměl čas orpavit byla munice, protože mám pořád problémy v rozdílech mezi průbojným a tříštivých grannátem, kdyby někdo chtěl s tím pomoci, tedy má to už nějak odzkoušené, ať dá vědět, zkoušel jsem užít ráži z jiných modů, ale bylo to jen lechtání.
Jak jsem říkal, zatím dělám sám, doufám, že Tasimu se o prázninách uvolní ruce, jak se říká a udělá konečně ty jednotky Freikorps, jak sliboval kdysi. Ještě k tomu LT-40, až budete sedět na pozici velitele, tak se nedivte, že nebudete moci otáčet věží velitele, ta totiž ve skutečnosti byla na pevno a měla jen jeden průzor vpředu, u těch tanků Praga a ŠKODA otoc velitele je, protože měl 4 průzory na všechny strany, ale otáčí se jen pohled ven, ne celý velitel, protože by to pa vypadalo blbě, aby seděl obkročmo na židly či na dělu.


Rumunský R-2 (ŠKODA)

6. června 2007 v 19:05 | Petr Tlach
Rumunské království, jako náš spojenec,potřebovalo moderní techniku. S našimi tanky mělo rumunsko už zkušenosti, viz. tančík R-1. Do srpna 1938 byl schválen prototyp pro Rumunsko a do 22.2.1939 vybavila ŠKODOVKA těmito tanky Rumuskou armádu, Rumunsko objednalo celkem 126 těchto tanků, tyto tanky se zúčastnili nakonec i bojů při osvobozování Slovenska, Moravy a Rakouska po boku SSSR a Československé armády. Rumunsko vlastně bylo jediným státem Varšavské smlouvy (mimo nás), který se nezúčastnil okupace v roce 1968, z toho jde vycítit jaký vztah mělo Rumunsko k naší vlasti. Tyto tanky bojovaly dokonce i u Stalingradu.

Další obrázky - technika

6. června 2007 v 5:58 | Petr Tlach
Nedalo mi to, a tak jsem tu dal odkazově nějaké obrázky, snad se budou líbit. Dlouho tu lidi na mě naléhali, abych vydal aspoň tank, tak jsem se rozhodnul postupně tanky vydat v balíčcích pro OFP. Dnes to je beta verze tanků značky Praga. Zatím jen beta, protože se mohou vyskytnout chyby a hlavně jsem ještě neměl čas na "stínové" lody.
DOWNLOAD

Balíček obsahuje i tanky co byly určeny pro mod Září 1939. V modu AČSR 1938 tyto balíčky všechny taky budou, stejně tak s balíčkem tanků ŠKODA, aby to bylo kompletně pohromadě a né kouskovaně. za upload děkuji Tasimi. Balíček obsahuje SALT38.pbo a WWIICZSound.pbo, snad se zvuky dopadajících kulek budou líbit, neměl by být problém, testoval jsem ty tanky než jsem je poslal Tasimu na upload. Ještě uvažuji vydat pěšáky, ale slovenští vojácí mají nějaké mouchy, tak je musí "plácnout", pak je vydám z se zbraněmi a zvuky. Taky bych měl udělat tankysty k české technice, abyste neměli ty balíčky poněkud "syrové".