Červenec 2007

Posádky a tankisti

31. července 2007 v 11:26 | Petr Tlach
Hned po vydání tanků mi chodily dotazy, zda brzy vydám i tankisty, neměl jsem na ně skoro vůbec čas, ale nakonec jsem je udělal, ještě musím udělat slovenské tankisty. Tankisty jsem dělal v cvičném stejnokroji, protože bojový někteří ani nedostali v době mobilizace, protože byly drahé.
Pro OA a tančíky jsem udělal posádky ve stejnokrojích vzor 21. Ještě musím doplnit límce a rukáv označením ÚV a dodat jim pouzdra na pistole.

Bolec zpět.

30. července 2007 v 21:32 | Petr Tlach
Bolec se nám navrátil a začal rychle modelovat. Dodělal signální pistoli vzor 30, kterou jsem měl rozdělanou, a teď zpracovává ruční granáty vzor 21 a vzor 34, brzy bude hotov i s Pragou AV. Já jsem momentálně dodělal exteriéry k OA vz.30. Rozdíl oproti předchozí verzi modelu je docela velký, hlavně už souhlasí rozměry.

Práce pokračuje.

30. července 2007 v 5:19 | Petr Tlach
Jak jsem byl informován, HoRi dokončil svojí práci na protitankových zátarasech do těžkého opevnění. Ve hře je zatím jen jeden objekt těžkého opevnění - pozorovací srub, ale pěchotní srub bude taky, nesmí se na nás spěchat, vše chce svůj čas, hlavně pořád nemáme jednotky Freikorps a já se pořád babrám s texturama pro tankisty. Bolec přislíbil, že mi pro ně udělá tankistickou helmu, celkově bude osádka pro OA, osádka pro tanky a obrněné vlaky - vše v odlišnostech na uniformách - řidiči tančíků měli klasický stejnokroj, ale s tankistickou helmou a posádky OA měly to samé, někdy jen helmy vz.32. Osádky tanků popisovat nemusím. Posádky obněných vlaků měly tankistický úbor a helmu vz.32.
Bolec stále pracuje na vozidle Praga AV a já pomalu dokončuji textury na novém modelu OA vz.30. Bolec se brzy vrhne též na textury- Dostal do ruky Bodypaint, tak až se v něm naučí, tak snad mu půjde práce rychle od ruky, už tak modeluje velmi rychle, stejně tak modeluje rychle HoRi.

Náš mod a vozidla

27. července 2007 v 19:37 | Petr Tlach
Každou chvíli mám dotazy na vozidla, si připadám, jako kdybych nikdy o nich nemluvil a v galerii tady na blogu nikdy nic nevystavil. Potom co jsem nedávno vydal tanky jsme se všichni jaksi umoudřili a začali jsme se více věnovat propracovanosti modelů techniky a jiných věcí, aby byly detailnější. Praga RV je pořád ta stará, protože se mi už do ní nechtělo raději hrabat, ale oproti tomu OA vz.30, s kterým mě pořád tady nebo na bigames otravuje, po roce předělávám, vlastně rovnou dělám znovu, protože před rokem jsem se ještě pořádně učil modelovat a hlavně model byl dělaný v Oxygenu, a tak trpěl on a i textury, takže vše znovu a s větší pečlivostí.
Bolec, který je momentálně v zahraničí, se konečně dostal k počítači a 3ds Maxu, a tak dostal hned zadání, pustil se do Praga AV, v brzké době taky dokončí model co jsem rozdělal - raketová pistole vz.30 a udělá snad i granát vzor 21 a 34, abychom měli pro pěchotu.

hasičská zbrojnice a obecní váha

26. července 2007 v 19:06 | Petr Tlach
Nějak jsem tu moc dlouho ukazoval bunkr, a tak jsem se rozhodnul zase inspirovat skutčností a udělal jsem si hasičkou zbrojnici s obecní váhou vedle ní. Mě osobně se líbí více, než ta hasičárna co v OFP původně byla.

Lehký objekt vzor 37 D

25. července 2007 v 17:56 | Petr Tlach
Tak jsem konečně dodělal poslední typ "řopíku", a to typ D, jednalo se vlastně o "rozpůlený" objekt A. "Déčko" mělo jednu střílnu s boční palbou. Dávaly se do prudkých sváhů nebo ke zdem, taky na vykrytí hluchých míst.

Lehký objekt vzor 37 B

23. července 2007 v 1:30 | Petr Tlach
LO vz. 37 B je konstruovaný s jednou střílnou pro boční palbu a druhou pro čelní nebo kosou palbu. Vnitřní prostor byl rozdělen na dvě střelecké místnosti, ve kterých v celolitinových střílnách byly umístěny kulomety. Ve stropě obou místností byl otvor pro periskop. Obě místnosti byly propojeny chodbičkou, ve které byl umístěn ruční ventilátor a střílna na ochranu vchodu. Vchod byl chráněn mřížovými a pancéřovými dveřmi. Týl mohl být bráněn pomocí granátového skluzu. Osádku pevnůstky tvořilo sedm mužů. Celkem se jednalo o asi 5 % všech postavených bunkrů vzor 37.

Lehký objekt vzor 37 C

22. července 2007 v 14:02 | Petr Tlach
Bunkr vzor 37 je několik typů. Nejslabším z nich, který byl postaven byl typ C. Vlastně se jednalo o betonové postavení pro kulomet.
Bunkr měl jednu střílnu s čelní palbou.
Vchod byl lomenný, bez dveří či mříží, ventilaci zajišťoval průvan.

Lehký objekt vzor 37 E

20. července 2007 v 14:16 | Petr Tlach
V poslední článku jsem psal, že taktikou boje byla boční palba, není tomu však u všech objektů, sem tam bylo potřeba pokrýt některá místa čelní palbou - vjezdy tunelů, mostů, některé vozovky, vjezdy do obcí, a podobně.
Model jsem udělal ve dvou provedení, v normálním, a pak ještě s lesním maskováním, kdy se na bunkry malovaly stromy místo klasické tříbarevné kamufláže. Však se mrkněte sami, snad ho najdete.

"ŘOPÍKY"

18. července 2007 v 15:50 | Petr Tlach
Většina z vás si myslí, že všechny bunkry jsou řopíky, ale není tomu tak, řopíkem se nazývá bunkr vzor.37, který je českým originálem, který se v našem opevnění vyskytuje v různých modifikacích a atipických obměnách.
Princip boje v tomto opevnění byl veden na boční palby, kde se sousední pevnůstky vzájemně kryly a byly tam jeden až 4 sledy těch pevnůstek za sebou seřazené v linii. Kde byl očekávám útok tanků, byla linie doplněna protitankovými zátarasy a pro jistotu ještě protitankovými děly a k tomu proti pěchotě ještě těžké kulomety, které mohli vést čelní palbu. Další kulomety byly v "řopíkách", které vedly boční palbu, jak jsem říkal. Teď se na to můžete podívat názorně:
Řopík ze strany od nepřítele
Zátarasy byly tak, aby je mohla pokrýt vlastní palba zbraní z "řopíků".
Pevnůstka byla maskována vším možný a pro vlastní ochranu objektu ještě kolem někdy byl další ostnatý drát navíc.

Těžké objekty IV

16. července 2007 v 15:30 | Petr Tlach
Tak jsem slíbil nějaké obrázky interiéru R-S91 co jsem dělal, až budu mít čas, tak snad něco nafotím i v ArmA, takže zde je několik obrázků. Zbraně jsou provizorní, nedodělaná lafetace.

Těžké objekty III

14. července 2007 v 16:41 | Petr Tlach
Tak R - S91 "Vrchol" už testuji v OFP a v ArmA. V ArmA mám asi vadu v configuračním souboru, protože se mi nechtějí zobrazit textury, ale v OFp jde tento objekt bez problémů. Ještě musím dodělat několik maličkostí - aniamce dveří, žebříky a udělat lafekty pro střílny do zvonů a ke vchodu. Všude bude jeden LK vz.26.

Těžké objekty II

13. července 2007 v 0:38 | Petr Tlach
No, pořád mám od některých lidí dotazy na těžké opevnění, a to je díky tomu, že sem hodně lidí nechodí, nebo jen mrkne na hlavní stránku a né do galerie obrázků. Objekty těžkého opevnění budou jak pro ArmA, tak OFP, a to asi stejné, stačí totiž jen úprava konfiguračního souboru.
Pevnosti si nevymýšlím, užívám předlohy, horní je R - S 91 "Vrchol", jednalo se o pozorovací srub tvrze Hanička. Druhý je pěchotní srub K - S 24 "Libuše" tvrze "Bouda".

HoRi

12. července 2007 v 11:52 | Petr Tlach
Minulý týden se nám na webu na bigames ozval jeden človíček, který rád dělá v oxygenu,a to jak pro ArmA, tak OFP, ještě asi enzná všechno, ale je velmi pilný a šikovný, tak jsme ho vzali mezi sebe.
Jako jeden z prvních úkolů měl vymodelovat hraniční sloup, ten se mu povedl (ještě mu budu muset říci co je to sharp). Hlavní je, že už v modelování nejsem konečně sám. Sami můžete posoudit:

Těžké objekty

10. července 2007 v 13:57 | Petr Tlach
Vposlední době době se roztrahnul pytel z dotazy na těžké opevnění. Je to jednodušší než dělat bunkry vzor 37, hlavně je v nich více místa, ale nejprve pro tyto bunkry musím mít zbraně, všechny jsou lafetované, ty doposud nemám, tedy ty lafety, jen rozpracované a hledám čas, abych je dodělal, protože chci vyzkoušet objekt těžkého opevnění jak pro ArmA, tak OFP.
Jako první zbraň jsem začal dělat lafetovaný kulomet vz.26, ale ten jsem nějak odstrčil, protože hlavní zbraní některých těžkých objektů bylo kulometné dvojče, tak jsem se pustil i do něho. Pro Tk vz.37 jsem udělal "těžkou hlaveň" a kulomety zdvojit, teď dělám na lafetě. Až budou kulomety hotové, tak se teprve může dělat na opevnění, protože je to logické, abych střílny dělal tak, aby pasovala rozteč otvorů.
Kulomety jsem zdvojil, a na dolním obrázku je práce na lafetě. Pro lehké kulomety bych se měl "dokopat" k dodělání lafety i pro ně.

No comments

10. července 2007 v 13:35 | Petr Tlach

Nic nového

5. července 2007 v 23:02 | Petr Tlach
Teď v poslední době nemám na mod čas a nikdo kdo by pomohl - takové ty připomínky, jako, že pomohu, umím v oxygenu,jsou k ničemu, nejde o modely, ale o textury a konfigurační soubory, lody, a tak dále, na celém, addonu je velmi jednoduché udělat model, ale těžší udělat textury. Chvilkama pracuji na LT vz.34, dnes jsem kupříkladu dodělal maskovací náter korby, teď ještě dodělat patinu. Tříbarevná kamufláž není sranda, hlavně musí sedět barvy a vzájemně se napokojovat.
Tímto článkem chci zamezit spekulacím a několika blbíým dotazům. Když jsem psal o nějakém kulometu, tak se mi ozval chytrák, který si myslel, že jiný dělat nebudu a nadával mi, že do řopíku ho nedostane - proč by tam měl rvát zbraň pro pěchotu, proboha. Mě zatím opevnění vrásky nedělá, to je to poslední co budu asi dělat, protože v první řadě musí být technika a pěchota. Dnes jsem kupříkladu upravil od I44 MP40 na MP38, takže další pokrok.
Tak, aby nebyly dohady a někteří si nemysleli, že od každého dělám jen jeden kulomet. TK vz.24 v pěchotním provedení, vpěchootním a maskovací sítí, v provedení s otáčením o 360° proti letadlům a TK vz.24 na stole - určeno pro bunkr vzor 36. Lafetovanou verzi pro bunkr vzor 37 dělat nebudu!!
Další je LK vz.26 na trojnožce 209. S verzí pro pěšáky se hůře střílí, tohle je mnohem přesnější varianta a má možnost střílet i průbojným střelivem - střelivo se zvýšenou průbojností o 100%, takže delší dávky proti lehce obrněným cílů není problém vyřadit, taky zásah je smrtenější. Další je těžký kulomet vzor 37, a to samé ještě s maskovací sítí a v provedení pro bunkr vzor 36. Plánuji ještě udělat kulomet vzor 37 s těžkou hlavní pro "řopíky" a kulometné dvojče. Aby nebyly blbé dotazy - ZB-60 dělat NEBUDU!! Nebyl zavedený do výzbroje.
Tak ještě nákladní vozidla Praga RV. Mám dva typy otevřené, jeden zavřený, potom ve zdravotním provedení a s korbou naloženou municí, ještě budu dělat se sudy s palivem, potom budu hledat podklady na jiný automobil, který bych mohl udělat.