Srpen 2007

Práce jede dál.

30. srpna 2007 v 23:32 | Petr Tlach
Tak jsem ve hře zprovoznil konečně čs. ruční granáty. Janečka udělal Bolec a vz.34 já. Bolec odvedl moc dorou práci, hlavně teď mi poslal i pistoli vz.30, tak jí zprovozním do hry, což mi připomnělo udělat i pistole s tlumičem, protože takové taky byly.
Granáty mají efekty, jak mají mít, útočné explodují a jen likvidují to co je v místě exploze, pokdu budete házet obranný, tak se spíše někde kryjte, protože vás může zasáhnout střepina, a to myslím vážně, vím, že jste se s tím v jiných modech nesetkali, tam byl rozdíl jen v tom, že jeden měl větší účinek a druhý menší. Já jsem sice taky zvětšil účinek obranného granátu oproti útočnému, ale né zase moc a přidal tam ty střepiny, které taky likvidují, tam jde o náhodu, zda někoho sejme, jako ve skutečnosti.
Ai vojáci tyto granáty mají snahu po vás metat, jakmile se dostanete na "dohoz", takže je lepší si nepřítele držet od těla na co největší dálku, tedy s pomocí těžkých kulometů a pušek a pokud možno být někde v nějakém krytu. S HoRim jsme si pro vás připravili malou ukázku, koukal jsem se na to, není to zrovna rozlišení jaké by mělo být, ale aspoň něco snad uvidítě. Tk vz.37, ZB30 a nějaké ty granáty.


Už to vypadá dobře....

29. srpna 2007 v 3:27 | Petr Tlach
Včera mi poslal Bolec ruční granát Janeček, konečně mají čs. jednotky po němcích co házet. HoRi taky pilně pracuje, ještě se musím podívat na jeho jízdu a objekty, neměl jsem na to čas, ale už se na to těším, až tím rozšířím mod.
Pokud jde o mě, tak mě rozčilovala trojnožka pod TK vz.37, ZB 309. Taky jsem udělal velkou kravinu, že jsem na tu trojnožku dal i LK vz.26, ale napravil jsem to. Vyrobil jsem trojnožku ZB206 a na ní posadil ZB30, tak jak to bylo původně konstruováno a původní "kravinu" jsem odmazal, ještě jsem to provedl v protiletadlovém provedení.
Teď zpět k tomu podstavci pro TK vz.37, ten který jsme doposud ukazoval a minulý týden dělal, tak to je ZB 309, ta vznikla až během války a užívala se i po válce. Verzi s tímto podstavcem jsem v modu nechal, ale je to označené.

Těžké objekty - Vchodový srub

27. srpna 2007 v 9:13 | Petr Tlach
Po dlouhé době jsem se vrátil taky k rozdělanému vchodovému srubu. Tentokráte jsem zvolil jiné maskoovací schéma, takové, které bylo užito na tvrzi Hanička v roce 1938. Stropní deska byla maskována tamvě zelenou barvou s čenými nepravidělnými "fleky". Podkladem mi byly kresby od B.Kachlíka (myšleno to maskování).
Podkladem pro celkový vzhled mi byl vchodový srub tvrze Bouda, ale jak jsem říkal, pevnosti ještě různě přizpůsobuji potřebám, tak 100% neodpovídají. Pokud jde o prostory, je jich unitř orpavdu až moc. Střelecké místnosti po levé a pravé straně srubu jsou vyvíšeny. Pod vchodem je dole v podzemí velká hala. do, však já sem pak nějaké ty fotečky dodám.

Těžké objekty - interier srubu

26. srpna 2007 v 21:40 | Petr Tlach
Jsem se nakonec rozhodnul zveřejnit nějaké obrázky vybaveného interiéru. Jedna se o ten srub co jsem posledně ukazoval. Hlavní zbraní je dvojice kulometných "dvojčat" a v pomocnách střílnách dále 4 lehké kulomety vzor 26.
Střelecká místnost srubu.

Bolecova další práce

26. srpna 2007 v 21:28 | Petr Tlach
Bolec mě informoval, že začal dělat na četníkách. Taky pomalu dokončuje raketovou pistoli vzor 30. Brzy taky dokončí automobil Praga AV . Ruční granáty vz.21 a vz.34, jak jsem byl informován už dokončil.

Kulomety

23. srpna 2007 v 18:36 | Petr Tlach
Kulomet LK vz.26 jsem udělal i pro bunkr vzor 36. Takže pro bunkr vzor 36 je TK vz.24, TK vz.37 a LK vz.26. Pro objekty vzor 37 mám LK vz.26 a TK vz.37. Zbraně pro těžké objekty ještě musím udělat - kulometná dvojčata a lafekty pro lehké a těžké kulomety jako jednotlivce, vše mám rozpracované, ale nestíhám opravdu vše. Taky jsem udělal novou trojnožku pod těžký kulomet vzor 37, udělal jsem ho dle fotografií od KVH Břeclav.

I44 retexts

23. srpna 2007 v 18:23 | Petr Tlach
Mod "September 1939" pro nás a sebe vyjednal kdysi souhlas na užití addonů z Invasion 44. Nechtělo se mi dělat modely znovu, nebo je užívat z jiných modů (nemyslím tím I44, ale třeba IOF, ktde jsou taky, ale nekvalitní), a tak jsem využil toho souhlasu a rtexturizoval jsem Opel Blitz, udělal verzi bez plachty a k tomu jsem ještě retexturizoval hakl od Marfyho, který ho udělal pro Invasion 44. Takže tříbaevná kamuflážní schémata jsem udělal jednobarevná - šedá. U hakla ještě byla provedena důležitá úprava - MG 42 jsem musel vyměnit za MG 34.Těžké objekty V

20. srpna 2007 v 3:33 | Petr Tlach
Tak jsem tu zase s těžkými objekty. Nedávno jsem dokončil pozorovací srub, dnes jsem dokončil pěchotní srub. Sruby jsou bez vybavení, protože byste asi ty bunkry "nerozchodili", ale dveře a střílny, žebříky, podlážky, to tam je. Většina z nich nebyla ani jinak vybavena, protože se to nestihnulo, ějaké věci se dají "naházet" pres editor dle gusta hráče.

Jedeme dál.

19. srpna 2007 v 20:34 | Petr Tlach
Tak mám už skoro týden přichystané demo, jen čekám na Tasiho, aby se to mohlo uploadnout. Demo jsem netestoval, je to jen několik addonů a pěchota, doufám, že mě s tím už snad nebudete otravovat. Tady máte vysvětlení a více vám k tomu neřeknu.
Dnes jsem chvíli dělal na druhém objektu těžkého opevnění co jsem vám tu ukazoval, tedy dělal jsem firegeometry, ale stejně práce ještě na tom bude dost, protože animace dveří mě někdy štvou, když se mi to nepovede na první pokus, pak musím vyhledat konkrétní dveře a pozměnit hodnoty.
Jsem udělal několik oprav ještě na pěchotě, romistry mám, to jsem psal. Ještě jsem musel opravit ruce, tedy v pohledu hráče, protože jsem u modelů, které jsem předělával nehcal ruce z lod 0.000, takže nic moc, opraveno. Na důstojnické čepici jsem opravil hodnostní označení.

Letní uniformy

14. srpna 2007 v 23:10 | Petr Tlach
Aby se neřeklo, tak jsem udělal čs. jednotky i v letním provedení. Napomohlo tomu i to, že v modu Září 1939 je mají taky, tak jsem využil textury, poopravil je a dodělal vojáka. Letní uniforma byla plátěná a neužívali se u ní ovinovačky.

Čs. jízda

14. srpna 2007 v 22:54 | Petr Tlach
Tak jsem udělal i vojáka, rotmistra,zdravotníka a důstojníka jízdy. Snad až bude nálada se mrknu na koně, viděl jsem je někde na OFP.info. Teď taky jsem s čs.pěchotou jaksi spokojený. Jedině mě tam vadí ještě sumky, ale ty vyměním časem.
Díky úpravě skriptu na hodnosti mohu teď měnit lehce zařazení jednotek, protože barva výložek a límců má být stejná, dříve jsem to řešil vícero modely, ale připadalo mi to zbytečně. Jak jsem dělal hodnosti pro slovenské jednotky, tam mě řešení napadlo a provedl jsem ho a jsem spokojený.
A bude se "prcat", jak to řekl vojín v Tankovém praporu. Na obrázku jsou i čs. generálové. Generálská hodnost se na rozdíl od jiných udává na rukávy uniformy - brigádní, divizní a armádní. Pro hráče snad budou možnosti rozšířenější - ochrana nebo likvidace generála je dobrý nápad. Snad lidi z komunity udělají některé pěkné mise.

Rotmistr


Slovenská armáda ve filmu

13. srpna 2007 v 3:06 | Petr Tlach
Jak jsem zmiňoval v předchozím článku, vyskytuje se Slovenská armáda ve filmu "Vojáci svobody". Je tam SNP, i když trochu více spolitizované, ale normální člověk si to dovede přebrat, když vidím jak utíkají lidi ze zákopů s tím :"komunisti, za mnou!!", tak bych řekl, že ve skutečnosti by měla odběhnout asi 1/10 z těch lidí co tam jsou a né všichni,docela by to byla pěkná parodie.
Na tom filmu je dobré, že ukazuje skutečné osobnosti a nevymýšlí si osoby, ale jak jsme říkal, některé poznámky si člověk musí odpustit co tam říkají.
Škoda, že se tyto filmy nepřetočili v dnešní době tak, aby více se blížili ke skutečnosti. Dnes by to nikdo asi nezaplatil, hlavně to množství statistů, dříve stačilo nahnat na komparz vojáky základní služby.

Slovenská armáda

13. srpna 2007 v 0:31 | Petr Tlach
V poslední době mi chodí "nadávací" dotazy, jež se vztahovaly na balíček slovenských vojáků z listopadu minulého roku, hlavně snad nikdo nechce pochopit, že dnes vypadají trochu jinak a hodnosti jsou konečně opravené a vybavení mají taky jiné. Ohledně toho balíčku, bylo mi nadáváno i vzhledem k tomu řopíku co tam vyšel, ale to jsem snad rozřešil vydáním posledně těch řopíků.
Slovenskou armádu mám rozlišenou na léte 1939-1940 a 1942-1945. Je to udělané kvůli uniformám, protože v té době se měnily, takže jsou tam odlišnosti, ale to si snad všimnete. V první skupině vojáků vás může nanejvýše "prcat" generál a u druhé skupiny to je maximálně plukovník. Hodnosti taky souhlasí dle reality, snažil jsem se, jak to jen šlo a při pozorování filmu "Vojáci svobody" jsem si všimnul, že ty uniformy souhlasí.
Generál SA -a bude se prcat....
Vlevo poručík pěchoty a vpravo desátník dělostřelců.

Vládní vojsko II

13. srpna 2007 v 0:13 | Petr Tlach
Kdysi jsem tu napsal článek o Vládním vojsku, nedávno se mě zase někdo ptal zzda ho budeme dělat, vždy mě zaráží, že se mě často lidi ptají na věci o kterých jsem dávno informoval. Pbo s Vládním vojskem je skoro 16 Mb velké, k tomu je potřeba ještě balíček s puškama Mannlicher. Nedávno jsem je ještě trochu "opravoval", jedna se o úpravu hodností a přidání vojáka - generála. Krom hodností jsem ještě opravoval našívku nad pravou kapsou, protože jsem jí dřívě mělna textuře uniformy, tak mi tam vadila, protože jí Vládní vojsko užívalo od roku 1940 a předtím ne.


DOWNLOADY

8. srpna 2007 v 12:19 | Petr Tlach
Tak vám dáme betaverzi bunkrů, ať se nenudíte, zároveň sem plácnu všechny downloady co jsme zatím daly, aby byl klid a pořádek:

NOVÉ DOWNLOADY:

AČSR 1938 Objekty - bunkry

Update pušek vzor 24Ještě snad během dnes stihneme vám uploadovat novější verzi doposud vydaných tanků, až na korekci munice jsou chyby pokud možno vychytané, zatím jsem neměl čas se věnovat munici a tím její účinnosti, asi někoho na to "zlanaříme". Zatím sem dám odkazy na starší verze tanků.

STARŠÍ DOWNLOADY:
Tanky TNHPS - beta

Tank LT-40 - beta

Update lehkých kulometů vzor 26 a vzor 30

*******************************************************

Balíček slovenských vojáků

Docela už nechutný balíček, pro mě. Hlavně teď vypadají jinak, ale to dodáme, tedy ty nové, tenhle balíček je starý 10 měsíců, tak se nedivte, začátky jsou prostě odlišné, proto jsem přidal aspoň update těch zbraní.

!!Balíček vyžaduje!!
Facetex2
********************************************************


OA vz.30 II a ostatní

8. srpna 2007 v 0:59 | Petr Tlach
Tak jsem se včera zase pustil do OA vz.30, do exteriéru jsem zabudoval ještě tabulku s čísly (klasika). Mění se jen poslední dvě čísla, takže 13.3xx a Tč vz.33 to je zase 13.4xx. Pokud jde o interier, uvnitř kulomety jsou, základní korpus - korba věž jsou taky, ale bez textur. Sedačky jsou, volant je, rezervy jsou, bedýnky s náboji taky.
Slovenská verze OA vz.30
Česká verze

ZB vz.26 a ZB vz.30

5. srpna 2007 v 14:05 | Petr Tlach
Nějak mě lezly na nervy obrázky co jsem viděl, tedy myslím našeho modu, co dělala OFP komunita. Pokud si chcete udělat lepší obrázek, tak tady máte ninější model ZB vz.26 a ZB vz.30. Stačí nahradit stávající soubor WWIICZZB37 a přidat soubory co jsou přiložené.

Tč vz.33

3. srpna 2007 v 17:30 | Petr Tlach
Hodně dlouho se mě ptáte na Tč vz.33, i když jsme obrázky už ukazovali. Jsem se rozhodnul model trochu předělat. Bolec mi poskytnul některé věci co na mém modelu chyběly, a tak se snad už povedl, teď jen poopravím patinu a udělám úplně nový interiér , protože jsem konečně viděl, jak tč uvnitř vypadá. Na původním modelu jsem opravil chyby - moc široká kola, předělal jsem přední kolo tak, aby mělo zuby. Dále se bude jen jednat o úpravy textur. Pokud jde o rozdělané OA vz.30, tak interier snad brzy dodělám - potřebuji dodělat zámky na dveřích, palubní desku, pedály, řadící páky a náhon, jinak ještě k tomu textury - lafety jsou, drobnosti ve vybavení taky, protože se některé části dali vzít z jiných vozidel - tanků - sedačky, zásobníky, bedny s municí, volant...etc.

Tč vz.33 - Zdroj : Čs. obrněná vozidla "1918-1948"
Tč vz.33 v cinemě 4d