Slovenská armáda

13. srpna 2007 v 0:31 | Petr Tlach
V poslední době mi chodí "nadávací" dotazy, jež se vztahovaly na balíček slovenských vojáků z listopadu minulého roku, hlavně snad nikdo nechce pochopit, že dnes vypadají trochu jinak a hodnosti jsou konečně opravené a vybavení mají taky jiné. Ohledně toho balíčku, bylo mi nadáváno i vzhledem k tomu řopíku co tam vyšel, ale to jsem snad rozřešil vydáním posledně těch řopíků.
Slovenskou armádu mám rozlišenou na léte 1939-1940 a 1942-1945. Je to udělané kvůli uniformám, protože v té době se měnily, takže jsou tam odlišnosti, ale to si snad všimnete. V první skupině vojáků vás může nanejvýše "prcat" generál a u druhé skupiny to je maximálně plukovník. Hodnosti taky souhlasí dle reality, snažil jsem se, jak to jen šlo a při pozorování filmu "Vojáci svobody" jsem si všimnul, že ty uniformy souhlasí.
Generál SA -a bude se prcat....
Vlevo poručík pěchoty a vpravo desátník dělostřelců.

Pokud jde o zbraně, jsou to německé granáty, puška Kar 98, kulometná pistole vz.42 (ZK383), pistole vz.24 a vz.27, lehký kulomet ZB-26 a ZB-30. Zase se snažím předcházet dotazům, protože ZK383 jsem tu prezentoval už někde po novém roce.
Zde je ten zmiňovaný plukovník.
Major - modrý pruh na helmách byl zaveden při tažení do SSSR, protože si němci pletli slováky s rusi.
Vlevo je desátní pěchoty a vzádu poddůstojník pěchoty se ZK 383
Výložky zdravoťáku připomínají spíše funebráky, protože měly černou barvu.
Snad vás takováto malá prezentace slovenských jednotek trochu povzbudila, protože jak jsem říkal, byly na vojácích provedeny změny, které se blíží realitě oproti předchozí verzi, protože v balíčku z podzimi měli hodnosti z roku 1939, ale helmu tak, jak se užívala od roku 1941. Tady už je vše "OK", jak se říká. Textury na vojácích jsem trochu optimaloval, protože velikost textur na nich byla nadmírečná, tedy zbytečná,t ak jsem je změnšíl na 50%, tím by se měly snížit nároky na PC.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 HUMMY HUMMY | 13. srpna 2007 v 9:47 | Reagovat

No oproti tomu minulému balíčku slovenské armády je to velká změna-vypadá to přímo úchvatně! Ale podle mě byli i ti starý slováci dobří...Jo a komu se tohle nový nelíbí ať mi prdel políbí!!!!

(Už bude DEMO???)

2 Petr Tlach Petr Tlach | E-mail | Web | 13. srpna 2007 v 9:52 | Reagovat

HUMMY:

Nevím, tedy s tím demem, o víkendu jsem opravoval chyby na slovenských jednotkách, protože jsem mělnějaké nesrovnalosti s hodnostním označením versus realita, tak jsem to opravil, pak jsem to samé dělal s Vládním vojskem a opravil jsem tam hodnosti. Takže teď budu dělat na čs. pěchotě, tedy  v letních uniformách.

3 Jaroslava Brokešová Jaroslava Brokešová | E-mail | Web | 7. září 2007 v 16:21 | Reagovat

Zajímavé stránky

dovoluji si pozvat na své -

www.raketaci.wbs.cz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama