Září 2007

Objekty

25. září 2007 v 21:47 | Petr Tlach
Zase jsem zpět, neměl jsem teď tři dny čas a kdy, abych dělal na modu. Dnes jsem v modu zprovoznil Opel s nákladem sudů s palivem. Taky jsem udělal jednotlivý sud a skupinu sudů. Ještě jsem taky neukazoval vojáka SS s maskovacím přehozem. Maskovací přehoz SS jednotky užívaly od roku 1937, ale jednal ose o ruční práci,a tak jich byl neodstatek, a to až do roku 1943, kdy skončily dodávky maskovacího materiálu do Itálie, která se vzdala.

Snipeři v modu

21. září 2007 v 15:29 | Petr Tlach
Po dlouhém uvažování jsem se podvolil udělat ostřelovací verze KAR 98 a vz.24, protože mi nějak začala tato funkce chybět, protože koukat jak někdo běží a najednou ne je docela super ve hře. S klasickou puškou, člověk vidí proti sobě daleko nějaké body či tyče, ale s ostřelovací puškou člověk vidí přesněji. Může rozlišit hodnosti, a pak ví koho nejprve zabít, čím vyšší hodnost, tím je lepší nepřítele zabít. Ostatně poddůstojníci jako důstojníci mají dalekohledy,takže pro hráče jsou nebezpeční.

LIauma v modu končí..

20. září 2007 v 4:19 | Petr Tlach
Jak jsem psal, začal jsem s likvidací LIaumových hlav a musím poznamenat, že je dokonáno. Ty kebule mají mnoho nevýhod, jak jsem psal, spíše se hodí jen pro jednotlivé addony než mod, takže po roce sbohem, pryč s nimi. Díky Jagy, že jsi mě přesvědčil, ale trvalo mi dlouho, než jsem našel čas to předělat. V roce 2006 mě do těch hlav dohnal Tasi a Salvatore Lee, protože to tehdy před ArmA byla velká móda.
Ještě bych chtěl říci, že jsem opravil rank system na vojácích wehrmachtu, taky jsem zapomněl, že společně s nimi mám i vojáky SS. Ještě musím opravit důstojníky WH a udělat vojáky SS z doby roku 1944, to kvůli povstání a misích s Vládním vojskem.
Tk vz.37 je na německé straně jako MG 37 (t), takže technika je na všech stranách, Slovenská armáda tento kulomet má taky. TK vz.24 bych měl ještě dát k polským vojáků, jako CKM 07/12.
Kámenem úrazu našeho modu je doposud německá technika, pořád chybí tanky a obrněné transportéry, to protože jsem na ně neměl čas, protože jsem se teď hlavně věnoval bunkrům a kulometům. Rozdělané práce mám až nad hlavu, snad jí brzy dokončím. Na jednoho člověka je to snad až moc, když si člověk veme, kolik toho už je v modu. Děkuji Bolcovi za pomoc při získání textur na sumky, dokončení a natexturování pistole vz.30 a za granát Janeček, těším se na další jeho výtvory. HoRimu hlavně děkuji za hraniční sloup a překážky do těžkého opevnění. Teď, když mluvím o opevnění, tak chci upozornit, že ještě pracuji taky na lodech pro tyto dva těžké objekty, které jsem zatím dokončil. Kulomety mám ze 70 % nalodované.

Vysněná verze LT-40

19. září 2007 v 15:56 | Petr Tlach
Nějak v psolední době nestíhám se věnovat modu, no, stíhám, ale musím mít na to náladu. Teď spíše se snažím nalodovat ty dva těžké objekty, abych snížil nároky na počítač a zároveň, abych umožnil modelu mít stíny. To platí i o kulometech, aby měly stíny, prostě tohle je ta piplačka na kterou moc nejsem. Mít lidi na to, tak je to nechám dělat.

Wehrmacht, a kde to vázne?

12. září 2007 v 8:36 | Petr Tlach
Omlouvám se, že píši po delší době, ale neměl jsem moc času, hlavně nemám skoro žádné novinky, protože se soustřeďuji hlavně teď na opravu starších modelů či opravu textur u starších modelů. Nehtěl bych si udělat nějakou ostudu či udělat špatný dojem na fandy modu. Hlavně vás všechny asi pěkně štveme, že ještě není demo, ale to dělají ty mé opravy, zrovna předevčítem jsem doopravil TK vz.24, přesněji textury, tojnožku a pár blbin.
Hned co jsem doopravil zmíněný kulomet, tak jsem se pustil do úprav na německé pěchotě. Postahoval jsem si několik fotografií uniformy M36 a dle fotografií se pustil do opravy textur, na texturách jsem doplnil švy, nové knoflíkové dírky, přidělal jsem zdravotníka, potom též vojáka s "teletem", textura telete je z fotografií, takže aspoň za něco stojí. Pokud najdu nějaké slušné fotografie i českoskoslovenské torny či batohu, tak je taky opravím.

Letectvo -AVIA B 534

5. září 2007 v 15:06 | Petr Tlach
Dlouho mě tu přímo "otravujete" s pořád nekončícími dotazy na letectvo a já pořád odpovídám, ale je mi to nic platné, pořád se opakuje stejný až někdy blbý dotaz.
Jsem psal, že mám rozdělanou AVII B 534, najednou vám vadí, že jsem řekl, že jiná letadla v nějaké době nehodlám dělat, ve proč? Podklady, pokud někdo má 800 Kč zbytečných navíc, tak ať klidněobstará podklady pro tvorbu, ona je to navíc náročná práce. Někteří byli zklamaní, že budu dělat právě jen jedno letadlo, ale to je míka, jen jeden typ letadla, lae nikdy jsem neřekl, že jen jedno.
Čs. stíhačky budou v 5-ti variantách, dle pluků, a ještě jedna tak, jak byly v době mobilizace - zamaloané plukovní znaky a čísla. Dále už, jak sloužily ve slovenském ltectvu,a to jak vypdala v březnu 1939, vzáří 1939, při bojích na východní frontě 1941-1944 a nakonec v povstaleckých barvách. Pokud se mi bude orpavdu chtít, budu dělat i v polském maskování, bulharském a německém tak, jak byly.

Další video..

1. září 2007 v 19:03 | Petr Tlach
HoRi byl tak laskav a dal na internet další video, které jsem udělal, a tak vám ho zde mohu dát. Pokud se vám bude zdát, že se seká, tak se tomu nedivtě, natáčel jsem to přes Fraps, spuštěné fraps zpomalý hru, navíc tam mám dx dll efekty, které hodně zesvětlují, takže místa, která na videu vypadají jako bílá jsou ve skutečnosti jiná - šedá, růžová a podobně..