Listopad 2007

Lo vz.36 E v ArmA

26. listopadu 2007 v 22:54 | Petr Tlach
Předem bych se chtěl omluvit, blog měl asi dnes nějaké výpadky, tak jsem přišel o jeden článek, tak ho píši znovu. Jedná se o objekt vz.36 typ E, kterého existují jen dva kusy, a to na jihu Moravy. Ani jeden není identický. Každá oblast je charakteristická právě tím, že lo vypadají trochu jinak, dle stavitele. U Lo vz.36 ještě zůstanu a dodělám zbylé dva druhy, které jsem ještě viděl, možná tři, jeden C v atipickém provedení.
V ArmA vypadají pevnosti pěkně, možná se v ArmA soustředím hlavně na boje v opevnění, což by někteří asi uvítali. ArmA je velká lahůdka pro grafiky. Hodně lidí co dělali pro OFP a utekli rychle k ArmA, tak s ArmA skončili, protože je nechytnula. Škoda, že neumím ostrovy.

Lo vz.36 C v ArmA

25. listopadu 2007 v 23:33 | Petr Tlach
Stejně jako v OFP začínám s bunkry u Lo vz.36, teď jsem dokutil LO vz.36 typ C, ještě se muím trochu mrknout na textury, nějak mému oku neladí odstíny některých barev, ale to je jen kosmetická maličkost. Jinak, jsem zjistil, že si asi budu muset obstarat novou grafickou kartu, protože ArmA se se stávající asi nemá moc v lásce, protože po chvilce hraní se ArmA "zhajzne", jak já říkám. Pro ArmA z Lo 36 mám ještě ropracovaný typ E, což je jednostřílnová verze. Typ A dělat nebudu, protože je totožný s typem B a rozdíl je jen v tloušťkách stěn.

Lo vz.36 pro ArmA

24. listopadu 2007 v 11:15 | Petr Tlach
Tak jsem tu azse s dalšími obrázky. Psal jsem, že chystám Lo vz.36 pro ArmA, že to bude nový model a měl jsem pravdu, dnes vám sem dám nějaké obrázky. Předlohou mi byl lo vz.36 č.48 z obce Šatov na jihu Moravy. Určitě poznáte nějaké rozdíly oproti těm co jsem dělal doposud, ty co jsem dělal doposud stojí v Krušných horách a byly to jedny z prvních opevnění. V roce 1936 se začalo stavěl LO na jihu Moravy, pak se začala stavět línie vz.37 a po březnu 1938 se tam začaly stavět další dvě obranná pásma a TO, takže takové to tvrzení, že na jihu Moravy nebylo skoro žádné opevnění jsou lživá a mylná.

Voják pro ArmA

21. listopadu 2007 v 23:37 | Petr Tlach
Dlouho do mě někdo pořád "dloubal", že ukazujeme pro ArmA jen modely staveb a vozidel, ale já jinak nemohl. Model vojáka pro ArmA mám rozdělaný přes půlroku, ale moc se mi do něj nechtělo, protože by byl zatím bez textur. Teprve potom co mi z KVH Břeclav zaslali fotografie uniforem, mohl jsem se pustit do textur a UV mapování. Za to jim strašně moc děkuji. Textury ještě nemám dodělané, ještě nějaké ty švy musím umístit a nějaké stíny na ohybech.

Problém čepice!!

21. listopadu 2007 v 20:12 | Petr Tlach
Tak tu mám důležitou informaci, snad si jí přečte několik lidí. Několikráte jsem byl zde i na jiných forech napadán, že němci užívali polní čepice až od roku 1943, předtím měli mít jen lodičky. Tento výrok je děsná kravina. Ano, existovali FM m43, ale dávno předtím v německé armádě byly. Dnes jsem se rozhodnul přinést důkaz. Mám tu několik dobových fotografií z října 1938, a tak jsem se rozhodnul aspoň na jedné z nich vám to ukázat, že mám pravdu. Datum ošálit nejde, protože na "řopíku" je zbytek mobilizačního maskování.
Kde se vzaly přesně nevím, ale mohly to být zbytky z rakouské armády, která byla sloučena s německou, ale setkal jsem se stou čepicí i na severu Čech. Po tomto objasnění snad budu mít konečně klid.


OA vz.30 v ArmA

21. listopadu 2007 v 5:23 | Petr Tlach
Předem se chci omluvit, že nefungují komentáře, asi to bude chyba blogsystému, protože nejdou nikomu.
Nedávno jsem vám ukazoval obrázky OA vz.30 v ArmA, ale v nekvalitní kvalitě obrazu, tak teď přináším o něco kvalitnější obráhzky. Taky touto cestou děkuji "pochystovi" za to, že vyřešil problém se zmizelýma texturama na objektech.
Na modelu OA se některým zahraničním hráčům (stejně tak na TO) nelíbí maskování, nedokáží si představit, že takové existovalo. V Polsku měli maskování ještě divočejší. No, to jsou ti zahraniční hráči, kteří viděli bunkry jen v barvě betonu bez jakéhokoliv maskování, pak se jim nelíbí, že na OA je málo špíny. Na OA je špína přiměřeně, přeci nemůže každý model pro OFP a ArmA vypadat jako kupa hnoje, pak to vypadá přeplácaně.

Pz kpfw II a ArmA

20. listopadu 2007 v 11:07 | Petr Tlach
Tak i přesto, že jsem teď několik dní "krank", tak jsem zkusil do ArmA dát Pz kpfw II. Problém mi dělá ještě munice a zbraně, ale to se dochytá, taky jsem si na tanku vyzkoušel normálové mapy a odleskové mapy. Ještě je musím trochu dochytat, ale snad to půjde. je to skoro jako v cinemě 4d.

PZ I a PZ II ukončený

17. listopadu 2007 v 8:59 | Petr Tlach
Tak jsem včera ukončil práce na Pz kpfw I a Pz kpfw II, což je super. Mají interiéry, stíny fungují a vlajka funguje na anténě, jak má. Ještě budu dělat Pz kpfw III, Pzkpfw IV asi dělat nebudu, protože jich v roce 1938 mělo Německo asi 60.
Pz kpfw I mám v těchto verzích:

PZ kpfw I (1938)
PZ kpfw I (1939)

Pz kpfw II mám zase ve více verzích:

Pz kpfw II (1938)
Pz kpfw II (1938) maskovaný
Pz kpfw II (1939)
Pz kpfw II (1939) maskovaný
Pz kpfw II (1940-1943)
Pz kpfw II (1940-1943) maskovaný
Pz kpfw II Slovenské armády
Pz kpfw II maskovaný Slovenské armády

Až budu dělat PZ III, tak zase bude ve více verzích, měl bych se taky snad dostat k dodělání "hakla", bez něho bych si mod moc nedokázal představit, taky bych měl dodělat tankisty, aby ty tanky měly vůbec smysl. Taky bych se měl zase na chvilku mrknout na dělání misí.

Pz kpfw II - tak už jede

15. listopadu 2007 v 18:01
Tak jsem zprovoznil pz kpfw II ve hře. Ještě musím udělat interiér a lody, aby nebyl model moc náročný a měl stíny. To je jediné co mi chybí na tom udělat. Dále mám rozdělanou slovenskou verzi, snad i ta se vám bude líbit. Za Němce tam mám:
Pz kpfw II (1938);Pz kpfw II (1938) maskovaný,Pz kpfw II (1939),Pz kpfw II (1939) maskovaný.
To jsou 4 kusy, za Slovensko přibudou další 2, takže techniky v modu je požehnaně na všech stranách.

Pz kpfw II - textury hotové

15. listopadu 2007 v 11:12 | Petr Tlach
Tak jsem dnes dodělal na pz kpfw II textury, teď vše nakonvertuji ještě do oxygenu a uvidíme, jak to bude vypadat nakonec ve hře, zatím vám sem dám obrázky z cinemy. MG 34 tam nehledejte, jak jsem řekl, dá se tam pak až v oxygenu hlaveň pěchotní varianty.

obrázky od Pochysta

14. listopadu 2007 v 17:08 | Petr Tlach
Tak jsem se rozhodnul sem dát další obrázky které se týkají ArmA. Dodal mi je Pochyst, který se snaží dochytat chyby na objektech pro ArmA, na kterých se nechtějí zobrazovat textury, zatím je to záhada, naštěstí u jednoho se už začaly zobrazovat, tak nafotil několik obrázků, zatím tam není normálová a odlesková textura.

Pz kpfw II

13. listopadu 2007 v 0:24
Nedávno jsem zde ukazoval pz kpfw II D, nějak se mi nechtělo nějaký čas na něm dělat, ostatně této verze moc nebylo, tak jsem se pustil do ještě jedné verze dle fotografií co jsem našel na internetu. Tento typ měla i slovenská armáda ve své výzbroji. To znamená, že nebude jen na německé straně, ale bude i ve výzbroji slovenské armády, tím myslím v modu. Pokud model udělám ještě podrobnější, tak model mohu využít i pro ArmA. Obrázek, který jsem sem dal je obrázek WIP, tedy to co jsem dnes večer stihnul udělat.


LT-38 pro ArmA

8. listopadu 2007 v 0:05 | Petr Tlach
Tak jsem se dnes pustil do práce na tanku LT-38 pro ArmA, má více podrobností. Po roce práce s UW mapováním se mi snad tank podaří lépe namapovat. Věž už jsem stihnul namapovat, takže to vidím optimisticky. Pokud jde o podklady, které užívam:

Praga - LT vz.39,Pz kpfw 38(t) MBI 2002 Praha
Československá obrněná vozidla 1918-1948 Ares 2004 Praha
Československá obrněná vozidla 1918-1948 přílohy staršího vydání
Československé tanky a tankisté Naše vojsko 1980 Praha

Myslím, že mám dostatečné podklady pro práci. Když jsem dělal první verzi Lt-38, který jsem dělal pro OFP, tak jsem měl jako podklad jen druhou polovinu jmenovaných. Do konce roku očekávám, že zakoupím další asi 3 knížky, které se zabývají čs. technikou ať už exportní či v německých službách. ZAtím vám sem dám obrázek, jak jsem na tom po 6-ti hodinách práce.
Změny jsou hned jasné. Tvarování na blatníkách je už jako model, né jako textura. Přibylo i odpružení pojezdových kol, zuby hnacích kol, stupačky pro lehčí nástup do tanku, předělaný kryt hlavně kulometu. Taková poznámka, nejedná se o předělávku starého modelu, ale jedná se o nový model. Na borázku model není dodělaný, tak se nedivte, že tam pár věcí chyby, jako jsou kryty episkopů pro radistu a řidiče, chybí zpětné zrcátko a na obou koncíh háky pro tažná lana.Práce pokračuje

7. listopadu 2007 v 18:26 | Petr Tlach
Práce pokračuje, i když slimáčím tempem, protože nemám moc času. Dnes jsem kupříkladu poopravil optiku u MG34, nainstaloval jsem si hru CoD1 UO a chvilku si hrál a nakonec udělal několik screenu a z toho právě tu optiku. Podobnou jsem viděl už v několika modech, třeba v modu Liberation byla taky, asi taky z CoD.

Oprava textur pro W39

4. listopadu 2007 v 22:18 | Petr Tlach
Dnes jsem vedoucím představitelům modu September 1939 poslal opravené textury LTM 35, LTM 38 a Pz kpfw I, protože na návrh komunity jsem udělal pancéřovou šeď tmavší. S komunitou souhlasím, textury jsem měl udělat opravdu tmavší, původní šeď byla taková do modra. Z modu Září 1939 jsem si zapůjčil ostrov, tak uvidíme, zda bude využitelný, protože čekám zda mi pošlou soubor W39_Objiekty, protože na mapě mi nějaké shází. Je dobrý pro Polské tažení a snad by šel využít i na nějakou misi na ruské frontě, ale to bych chtěl asi udělat moc, protože sám zjišťuji, že na mnoho věcí nestačím.
Vojáci a technika je našeho modu, tedy obrázky jsou dělané na našem modu, ale techniku využívá jejich mod stejnou a ostrov taky, snad jim to vadit nebude, že jsem na našem modu udělal screeny. Dlouho se mi od nich nikdo neozval, tak doufám, že ještě "žijou".
V našem modu se objeví od modu Září 1939 polská pěchota, které jsem odstranil LIaumovy hlavy, protože mě přišli pro OFP mod nevhodné, jako jedotlivé addony prosím, ale pro mod ne, protože není pak možnost měnit obličeje a vybírat si tak hráče, za kterého by se mělo hrát.

TOUR DE CZECHOSLOVAKIA

4. listopadu 2007 v 22:02 | Petr Tlach
Tak jsem dnes si hrál s nastavením dx dll efektů, dal jsem je tak, jak to dělají videomakeři, takže to vypadá trochu rozmazaně a nejdou vidět detaily, což je škoda, na tancích nešly vidět škrábance a rez, ale prostředí bylo zato docela příjemné na hraní.
Dx dll efekty přidávají docela dost saturace, asi udělám pak původní nastavení, dlouhá léta lidi chtěli obrázky jen s dx dll, teď je nechtějí, protože údajně kazí detaily, nebo nevím pročpak lidem to začalo vadit.


Zničená děla

2. listopadu 2007 v 14:38 | Petr Tlach
Když už jsem udělal ty děla a dostal jsem se k jejich opravě, tak jem zafinišoval. Nové textury dostal i KPÚV vz.34. Pro všechna tyto dělal jsem udělal replace skript, což znamená, že se po zničení změní model za zničený místo toho, aby tam byl model původní a poničený. Měl bych udělat video, abych demostroval funkci těchto kanonů.

Další videa

1. listopadu 2007 v 21:25 | Petr Tlach
HoRi si dal práci a dal na internet další videa z modu, jedno video je přetočené video, které jsme zde už zveřejňovali, konečně se už film neseká.

VIDEO 1
VIDEO 2
VIDEO 3

Jedno video je z mise "Ohňostroj", je to mise, kdy jako německý voják máte zlikvidovat tři pevnůstky vz.36. Jsou to vesměs jatka, ale je zajímavé se vyhýbat kulkám z kulometů a krýt se, kde to jde a pokusit se zasáhnout střelce za kulometem ve střílně. V té misi je dobré nenchat si postřílet spolubojovníky, šanci na úspěch máte, když útočí více lidí najednou, kulometčíci nestačí střílet dva najednou. Hráč má u sebe dva granáty, dvě nálože a šest zásobníků do kar 98.
Další video je úvodní video z mise OA vz.30. Vesnice je obsazena německou armádou, hráč, jako řidič OA vz.30 má podporovat pěchotu při zpětném dobývání. Jednotky Freikorps jsem ještě neměl čas udělat, ale chystám se na to, to se nebojte, přeci mod bez nich by nebyl tím modem, jaký byste chtěli.

KPÚV VZ.37 a 37 PAK 37 (t)

1. listopadu 2007 v 21:16 | Petr Tlach
Posledně jsem vám sem dával obrázek z Cinemy, dnes mám pro vás přímo z OFP. Addon jsem poslal i HoRimu, vylepšená jsou znatelná a líbil se mu, abych řekl pravdu, tak mě se už taky líbí. HoRi ještě nemá PAK 37(t), ale dopošlu mu ho, poslal jsem ho ještě modu "September 1939", snad ho využijí.