Prosinec 2007

Patch 1

29. prosince 2007 v 21:14 | Petr Tlach
Tak jsem tu zase. Připravil jsem si pro vás patch 1 pro naše demo:
- oprava jazykové mutace misí
- oprava barev na tancích Praga a úprava modelu
-oprava světel u Pragy RV a OA vz.30
-přidáno do menu intro pro Nogovo
-vychytána chybička u čs. pěchoty
-přidána jízda
-oprava HoRiho objektů, aby kopírovaly terén

k-ba-s22a

29. prosince 2007 v 0:04 | Petr Tlach
Demo je na světě, ale pracujeme na OFP verzi dále. Na ArmA moc čas nemám, jak jsem popisoval, nemá se ráda s mojí grafickou kartou, po chvilc hraní se mi vše rozmaže a buldozer v novém oxygenu mi nejde spustit, takže nějaký čas budu muset zase šetřit finance. U starého PC mi ArmA šla bez problémů, ale grafika byla méně vykonnější než ta co mám teď, problém je v podpoře shaderů.
(Obrázek převzat z knihy "Val na obranu republiky")
Hodně se tu diskutovalo o objektu k-ba-22a, zda ho budeme dělat. Vlastně to byl jeden s prvních TO co jsem začal dělat, ale neměl jsem na něj moc čas, protože se jedná o jeden z největších objektů. Tentokráte jsem se rozhodnul ukázat nějaké obrázky VIP.

DEMO PRO OFP

26. prosince 2007 v 22:19 | Petr Tlach
Tak jsem si dal dnes 4 hodiny práce, abych vám to uploadoval. Bude to tam 21 dní. Je to na 4 části a je to v raru, pohromadě budete mít mod až po rozbalení. Složky missions a wwiicz nakopírujte do své složky Operation flashpoint. Mod se pak spouští přes wwiicz.ink. Pokud tedy ovšem jste nechali původní směr uložení C:Program FilesCodemastersOperation Flashpoint

PART 1
PART 2
PART 3
PART 4

Pokud jde o další práci na modu, tak pracuji na modernizaci modelu LT vz.38, protože je starý rok a 3 měsíce. Byl to vlastně první model z cinemy do OFP co jsem dělal. Dále dodělávám textury na LT vz.34. Jinak do dema jsem dal tč vz.33, lt-40 a lt vz.35 v nových odstínech.

Nové odstíny

26. prosince 2007 v 0:23 | Petr Tlach
Po dlouhých pokusech s odstíny jsem dospěl k nějakému vhodnému řešení, aby tanky a jinná technika nebyla křiklavá. Podbné odstíny jsem si už odzkoušel na lehkém a těžkém opevnění a posledně na letadlech. Opravil jsem u tč vz.33 odstín a na texturách k LT vz.34 jsem ho aplikvoal...teď u lt vz.34 orpavuji drobnosti na modelu, abych ho mohl konečně dotexturovat.

VESELÉ VÁNOCE A PĚKNÝ NOVÝ ROK

24. prosince 2007 v 21:23 | WWIICZ STUDIO
WWIICZ Studio by vám všem chtělo popřát šťastné a veselé Vánoce, mír na všech frontách Maldeského souostroví a v republice Nogovo.
Dále vám chceme popřát hodně štěstí a úspěchů v roce 2008 a doufáme, že si udržíme vaší přízeň u našeho projektu AČSR 1938-45,
který projektujeme pro OFP a ArmA. Což nám přípomíná, že demo modu pro OFP máme zkompletované a již brzy vás obšťastní. Děkujeme za trpělivost.
WWIICZ Studio tým:

Tasi
Petr Tlach
Salvatore Lee
Bolec

HoRi
Jeboň
Farmr
Frankie

PPF 2008
WWIICZ Studio 2005 - 2007

B 135 v bulharské kamufláži

19. prosince 2007 v 21:45 | Petr Tlach
Tak jsem udělal i B-135 v bulharské kamufláži. V těchto barvách se nakonec dostali do bojů, ale zprávy jsou kusé či žádné, válka je doba zmatků a hlavně Bulharsko nebojovalo na východní frontě a ani nevyhlásilo válku SSSR. Tyto stíhačky pravděpodobně společně s B-534 bojovaly v roce 1943. To je poslední zpráva o nich, o B-534 je poslední zpráva, že operovaly proti Němcům v květnu 1945 u Vídně. Taky v čs. barvách sestřelilo v září 1944 (povstalecké letectvo) jedno letadlo, je to poslední sestřel dvouplošníkovou stíhačkou.

Seznamte se.

17. prosince 2007 v 22:14 | Petr Tlach
Zdravím, do Vánoc asi mod nestihnu, neměl jsem čas dělat německé a slovenské tankisty, jde o to si k tomu sednou audělat textury a model a konfigurační soubor. Hlavně bude pak problém s dáním na web. Zkusím se optat Minatoryho, zda by to nešlo rovnou na ofp.info, protože kapacita webu bigames je omezená a jinde se ukládá jen 100 Mb, což je málo. V raru má zatím beta verze dema asi 300 Mb a k tomu 8 misí.
V týdnu jsem si zakoupil hru IL-2, a tak jsem chvíli hrál tuto hru. Taky jsem si dnes zakoupil knihu z antikvariátu o čs. letadlech, a tak jsem konečně dnes dal dohromady aspoň část modelu československé stíhačky Avia B 135. MAximální rychlsot 535 km/h, provozní rychlost 460 km /h a konstrukční rychlost 850 km/h. Mít tato stíhačka lepší motor, létala by rychleji.

OA vz.27 a PZ III

14. prosince 2007 v 1:36 | Petr Tlach
Už několikráte jsem dostal dotaz na OA vz.27, říkám, že se na tom dělá, ale nerad ukazuji práci, která je teprve v počátku, takže model nic říkat nebude, všichni pak nadávají jaký je to hnus. OA vz.23 dělat nebudeme, protože je tam takovým oblých ploch, že by OFP se asi zbláznilo a navíc OA vz.23 nrmá věž. OA vz.27 jí naštěstí má.
OA vz.27 mám zatím jenom korpus bez podvozku, tkerý taky dodělám a nějaké detaily, protože vždy je základem udělat jednoduchý model, a pak ho teprve zpracovávat jako sochaři. U oxygenu tohle bohužel nejde, tam totiž chybí funkce jako je vytažení, nůž a podobné kraviny.

Březen 1939

9. prosince 2007 v 19:44 | Petr Tlach
Mnoho lidí neví o tom, že v březnu 1939 kladla německým vojskům (jednotkám SS) nějaká čs. jednotka odpor. Před několika měsíci jsem napsal o tom 5-ti stránkový článek. Ještě jsem ho zde na blogu nepublikoval, tak jsem se rozhodnul ve formátu pdf vám ho sem dát. Nejedná se o nějaké kopírování jiných článků, či tak něco, ale je to mnou napsané, zdroje, které jsem tam uvedl jsou zdroje historikých fakt.


Příprava misí a blbosti k tomu

7. prosince 2007 v 13:43 | Petr Tlach
Jak jsem psal, tak jsem se tento týden zase vrátil k misím. Teď mám rozpracovanou misi, kdy je napadena celnice jednotkami SFK. Je to klasický příběh ze září 1938, tedy první mise ze září 1938, kterou dělám, předtím to byly mise středu německé a československé armády. Pokud si myslíte, že v misi budete moci brouzdat, není tomu tak, hranice nesmíte překročit, vlastně ano, ale jen kousek. Po vyhlášení poplachu byly na línii LO otevřeny průchody v zátarasech jen určitý čas, pokud se tam družstvo do té doby nedostalo, mělo smůlu a bylo obětováno. SOS družstva se stahovala "zu fuss", tedy pěšky. V intru mise si vyslechnete i projem Adolfa Hitlera ze dne 12.9.1938, který rozpoutal v celém pohraničí povstání.
Hráč to bude mít o to obtížnější, že se mise odehrává v noci. V souvislosti s misí jsem si vzpomněl, že jsme dělali jen prvky na československé straně hranice, tak jsem to hned napravil a něco doplnil i na německou stranu, kde se jezdilo na rozdíl od Československa né vlevo, ale vpravo.

Freikorps

5. prosince 2007 v 13:24 | Petr Tlach
17. září 1938 se v Německu začaly formovat jednotky Freikorps, což byly jednotky vzniklé z uprchlých čs. občanů. Dostaly rakouskou a německou výzbroj a vyráželi do pohraničí vraždit, loupit, pálit a přepadat čs. obranná postavení. Od 17.9.1938 se taky počítá válečný stav Československa s Německem, ten byl uzavřen až v roce 1955 (nejedná se o překlep) mírovou smlouvou. Traduje se, že válka začala 1.9.1939, a že pohraničí jsme vydali bez jediného výstřelu, ale není tomu tak. Od 17.9.1938 vedlo Československo regulérní válku, kde byly na obou stranách nasazovány válečné prostředky - tanky, letadla, sabotáže a i pravidelné vojsko.
Na Podkarpatské Rusi a na jihu Slovenska se pak odehrály nejtvrdší boje, které v této nevyhlášené válce proti všem sousedům krom Rumunska naše armáda vdla.

Lo vz.36 pro OFP - opraveno

5. prosince 2007 v 13:09 | Petr Tlach
Tak jsemnasnímal nějaké ty obrázky LO vz.36 pro OFP, tedy jejich opravená verze. Jedná se o tyto typy: A, B, C a E.
Rozdíl mezi type A a B je v síle stěn. A je slabší odolnosti. V OFP jsem udělal pro jistotu u každého z nich i jiné maskování, aby se neřeklo, že se jedná o to samé.

Další novinky o OFP verzi

3. prosince 2007 v 11:49 | Petr Tlach
Dlouho jsem tu psal jen o ArmA verzi, tam jsem dodělal všechny verze bunkrů vz.36:
A
B
B (Jižní Morava)
C
E
E (Vranov)

A a B jsou identické objekty, akorát se liší tloušťkou stěn, aby to nevypadalo v modu stejně, tak mají každý jiný maskovací schéma. Pro OFP jsem na základě ArmA objektů opravil bunkry vz.36 a teď se tam nachází verze:
A
B
C
E

Takže zase všechny, ale bez specialit. Hlavně jsem vynechal vstupní šachtu, protože několika lidem dělala problémy. U bunkrů počítám spíše s jejich funkčností, tedy vrazit tam kulomet a střílet než se po bunkrech procházet, tím hlavně trpí více ArmA modely, protože jejich tvat je konečně na pevno a nejsou vůbecprcházet, ani trochu. Obrázky opravených OFP bunkrů taky dodám, ještě jsem neměl čas je nasnímat, ale někteří lidé se k nim už dostali a souhlasili, že je tam podstatný rozdíl.