Březen 2008

Lo vz.37 H pro ArmA

31. března 2008 v 13:29 | Petr Tlach
Jak jsem slíbil, tak to plním a dávám se m obrázky LO vz.37 typ H, přesněji K-5, jak je někdy objekt označován. Jedná se jen o kryt pro PT kanon a jeho obsluhu,s trop měl jen 1.3 metru, údaje dle pamětního spisu na československé stálé opevnění. Základní model zpracoval Streso, já jsem udělal terén a textury a pár drobností.
Taky tu mám zprávu pro Frantu, protože byl hodný, tak jsem mu odblokoval přístup na blog, takže může zase psát, jak se mu zlíbí v rámci slušnosti.

Lo vz.37 G v OFP

31. března 2008 v 1:27 | Petr Tlach
Jsem sem pořád dával obrázky objektů z ArmA, tak jsem se rozhodnul po delší době sem dát nějaký obrázek z OFP, a to objekt G. Nevím proč, ale všechny ArmA a OFP fans tránky přestali od začátku ledna o nás psát, tak jsem dnes na BIS fora dal dost obrázků, tedy ty co jsem publikoval na ArmA.info forech, protože mě tampřídjou trochu jako ignoranti.

Objekt vz.37 G

29. března 2008 v 9:28 | Petr Tlach
Mám tu malou změnu, doteď jsem dělal všechny objekty sám. Streso mi zasalal svůj objekt G, protože rád modeluje objekty opevnění. Tento objekt má nedaleko bydliště,a tak odpovídá skutečnosti, tedy asi až na maskování, protože původní mnaskování nejde zjistit. Já jsem jen dodělal pro objekt zához a textury a zprovoznil jsem to ve hře. Zároveň mi zaslal další podklady pro K objekty,a tak jsem interiér musel předělat. Abyste se nedivili a neměli připomínky, tak G objekt má výšku stropu v chodbě okolo 1 metru a teprve ve střelecké místnosti 2 metry, takže se tam musíte proprazit, tedy v ArmA, v OFP jde procházet někdy zdí, takže tam jd ei proběhnnout.

Lo vz.37 K-3 pro ArmA

26. března 2008 v 5:17 | Petr Tlach
Tak a je to tu, mám tu první obrázky Lo vz.37 K-3 pro ArmA. Tyto objekty se měly stavět v našem pohraniční od října 1938. Pro OFP tento model taky chystám, aby se neřeklo, bude součástí patche 1.9, takže snad se budete mít na co těšit. Ještě, že v oxygenu je export na old formát, takže jen drobné úpravy a doplnění konfiguračního souboru.

Freedom for Tiber

20. března 2008 v 8:06 | Petr Tlach

Bunkr vz.36 v ArmA - destrukce

16. března 2008 v 23:04 | Petr Tlach
Na verzi 1.08 je hodně vychytaných věci. ArmA má systém destrukcí, kdy je budova zničená a za ní je model budovy nahrazen modelem ruiny. Taky pracuji na tom, aby tento efekt byl u objektů pro opevnění, protože by to bylo fajn a lidi by to s nadšením přijali. Zatím mi jen zmizí původní objekt a nový se tam neobjeví, ale vše chce čas, pak už to půjde.

B534 v ArmA

16. března 2008 v 22:57 | Petr Tlach
Tak už nějaký ten týden mám B534 i v ArmA, ještě tam mám prá defektů, jako je otevírání kabiny, ale to se napraví, už jsem snad přišel na to, kde je problém. Zároveň jsme vypozoroval některé chyby v OFP verzi modu, tak snad patch 1.9 dodáme brzy i s nějakou dlaší misí navrch. ArmA.info je nějaké mrtvé a od ledna neotisknuli ani jednu novinku o našem modu. Taky jsem se pustili i do Š328, protože HoRi o svůj rozpravoaný model přišel.
ArmA není žádný letecký simulátor, tak vše by se mělo brát trochu s reservou. Pokud jde o letushopnost v ArmA, je mohu říci, že je mnohem lepší než v OFP. OFP verze B534 co bude v patchy 1.9 je o něco lepší než v 1.8, je to úpravu změny těžiště, takže můžete i letadlo teď i překlopit na čumák. Obraty už jsou lepší, ale musíte brát, že je to letadlo a v OFP musíte mít zkušenosti s letem, stejně tak v ArmA, když děláte otočku, tak musíte i mírně stoupat, jinak byste se mohli převrátit či spadnout směrem dolů.

Patch 1.8 B

4. března 2008 v 16:53 | Petr Tlach
Tak jsme tu zase s patchem, a to 1.8 B. Je to vlastně orpava předchozího patche, protože se v něm vyskytnuly chyby, které následně dělaly problém v hratelnosti dema, tedy misí doposud vydaných.
* oprava chybných jmen u HoRiho objektů, doposud vydané mise by měly jít zase spustit
* AVIE B534 četnických hlídek
* vylepšení letových vlasností všech B534
*****************************************************************************
http://www.sendspace.com/file/myr4gg
****************************************************************************
Chyby spojené s AI neřešíme, tedy pokud jde u stíhačky. AI v OFP není zase tak vysoké, takže se bude stále stávat, že může AI hráč se stíhačkou havarovat třeba do kopce nebo se vzájemně srazit.
HoRi chystá B71 i jako SB2, díky tomu budeme moci udělat mise za slovenské letce na východní frontě, takže si můžete zastíhat jako v simulátoru. Tohle je zatím do budoucna. D8le mise hlídkové bombardovací. Do ArmA jsem začal kutit Š 328. S lítostí taky musím oznámit, že HoRi přišel o model Š 28 pro OFP, takže ho bude muset udělat opětovně. Teď taky do ArmA dávám B534, model je o něco lepší než pro OFP, ale to je logické. Dále mám rozdělané i stíhačky B135, na ty se taky vrhnu, postupně model vylepšuji a dodělávám pečlivě textury. Až toto dodělám, tak se vrhnu na interiér. neslibuji B135 pro OFP, protože model byl dělán od začátku pro ArmA, tak není jisté zda se spustí odlehčenější verze i v OFP. Model B534 byl původně od začátku plánován pro OFP. Model jsem začal dělat před rokem, ale teprve teď jsem se dostal k dodělání textur a ostatního. Nedivte se, že to vše dlouho trvá, všechno je to náročné na čas.