Duben 2008

Více kulometů u tanků...

27. dubna 2008 v 18:42 | Petr Tlach
Někteří z vás měli dotazy, zda bude v ArmA 2 kulomet funkční. Dlouho jsem vám tuto otázku nemohl zodpovědět. Dnes mohu. Ano bude. Tank má 4 členy posádky. Někdo z vás řekne, že v ArmA T72 má taky dva kulomety, ale ten jeden je velitele. Kdyby LT vz.38 mělo i kulomet velitele, tak jsou v tanku 3 kulomety. Zbraně a zásobníky jsou vzájemně nezávislé. Takže tank může střílet najednou z věže a korby.

ZB vz.37 pro ArmA

24. dubna 2008 v 16:35 | Petr Tlach
Tak jsem importoval ZB vz.37 co jsem nově udělal do nového oxygenu a udělal si proxy pro tanky a kulomety statické povahy přes proxy, což na modelu hodně ušetří polygony, které se dají využít. Třeba německé verze TNH obdrželi světlo notek, abych doplnil realitu.
Přes proxy kulomet se chová jako část modelu, ale je to vlastně pospojoování několika modelů ve hře. Abych se přiznal, ještě jsem zapomněl na zášleh, tak jsem si vytvořil vlastní proxy zášlehu, tu na modely aplikuji.

Německá "áčka"

17. dubna 2008 v 7:24 | Petr Tlach
Jak jsem se pustil do německé pěchoty pro ArmA, tak jsem si řekl, že to bude chtít nějakou tu "omáčku" kolem, a tak jsem udělal stan A se vzorem "lámaná" skála. Nakonec jsem si řekl, že jeden stan člověka nevytrhne, a tak jsem udělal další tři maskovací schémata, která existovala na stanových dílcích.

patch 1.9 fix OFP

16. dubna 2008 v 14:44 | Petr Tlach
Původně jsem uvažoval i o tom, že vymodeluji nově jednotky, ale je to zbytečné, tedy pro OFP. Pro ArmA jsem dodělal vybavení pro střelce z pušky. Dle času model vyexportuji do oxygenu, zatím ještě v cinemě dělám na ZB vz.37. Exportoval bych až bych měl dodělán i kulomet, abych pak nemusel do cinemy, ale dělal chvíli v oxygenu a s konfiguračními soubory.
Pro představu vám sem dávám obrázek vojáka co chystám pro ArmA. Takto vypadaly německé jednotky v roce 1938 až někdy i do roku 1940. Chybí vyznamenání a odznaky, kde by je taky vzali, což je logické. Mody zabývající se rokem 1944 či invazí do SSSR mají více rozmanité možnosti než my, ale o to to máme snad jednodušší. Abych se vrátíl k tomu fixu patche 1.9:
- opravuje německé jednotky do podoby v roce 1938 (oprava vybavení a nové boty), snížil jsem trochu náročnost, takže by se měla zlepšit hratelnost. Modely německých vojáků nemají moc polygonů, ale odstanil jsem některé skripty, které asi hru zpomalovali.
- oprava pušky Kar 98 a Kar 98 s optikou (uvažuji, že bych mohl udělat i s granátometem, ale jen uvažuji)
- opravuje jednotky s HoRiho AT zbraněmi a tyto jednotky jsem udělal narychlo v maskáčovém provedení z roku 1944.

Oprava Němců pro OFP v přípravě

15. dubna 2008 v 3:51 | Petr Tlach
Teď, když dělám na německé pěchotě pro ArmA jsem si dovolil udělat pár změn v OFP verzi. Snad snížím i náročnost na hru, díky mým úpravám. Předně jsem narychlo udělal pro horiho AT zbraně pěchotu. HoRi vynechal při definici jednotech selekce, takže se tam zobrazuje více věcí než má. Takhle ty nové jednotky budou o něco lépe už zapadat. Taky jsem upravil některé pěšáky WH. Jde hlavně o výměnu některých textur ve vybavení. Jak se s prací na ArmA vojákovi dostanu dále, tak příjdou ještě nějaká další vylepšení. Asi vyměním i sumky a přidám tám nějaké ptákovinky.

Další obrázek němce

13. dubna 2008 v 19:48 | Petr Tlach
Tak jsem se zase chvilkama pustil do práce na německém vojákovi. Problém bylo dlouho určit přesnou barvu uniformy, to vyřešil HUMMY tím, že mi zaslal jednu knhu o německých uniformách, takže podkladů pro vytvoření bezchybného modelu je dost.

PATHC 1.9 beta pro OFP

9. dubna 2008 v 13:39 | Petr Tlach
- fix tanks Praga
- fix tanks Skoda
- fix german units
- fix B534
- fix german weapons
- fix objects mo. 37 for AI and probleme with load
- fix fields objects and tranings objects

- new czechoslovakian and slovakian pilots
- new type of objects Mo.37 by Streso and PetrTlach
- new 2 missions
- new texture at Pz kpfw 38(t) (not avaitable with ArmA version)
- new version SB-2 by HoRi

TNHPS ve více barvách

8. dubna 2008 v 23:35 | Petr Tlach
Stejně jako v OFP, tak i v ArmA jsem udělal model TNHPS ve více barvách. Asi nejzajímavější pro vás bude německé maskování z posledních let války. U tanků ještě musím udělat interiér. Pokud jde o zvuky tanku, tak jsem ozvučil celý tank z vlastních zdrojů místo toho co je od bis, takže i zvuk nástupu a výstupu z tanku.

LT vz.38 v ArmA

4. dubna 2008 v 18:38 | Petr Tlach
Tak vám tu konečně mohu ukázat screeny LT vz.38 v ArmA. Ještě tam musím dodat zaměřovač řidičova kulometu na který jsme zapomněl, ale dodělám ho, protože je to dosti podstatný detail, takže snad se vám to bude líbit, teď začnu pracovat na interiéru a tanku LT vz.35

LT-38 pro ArmA - model skoro hotov

1. dubna 2008 v 15:56 | Petr Tlach
Tak už mám pro ArmA skoro hotov model LT-38. Ještě zaměřovač pro řidičův kulomet a háky pro tažná lana. Pro LT vz.38 ještě trubkovou anténu na bok, textury mám rodělané, takže si nemyslete, že se teprve dělám s modelem.
V předchozích článcích jsem psal, že techniku nechci dávat z OFP do ArmA, protože ArmA si zaslouží vícedetailové věci, jako zbraně a techniku, aby to za něco stálo a nejezdily ve hře pořád tanky a jednotky na úrovni OFP, protože addonmakeři mají pořád jakoby obavy co na to hra, ale kdo nezkouší, tak se nikam nedostane.