Červenec 2008

LO vz.37 pro ArmA

30. července 2008 v 10:11 | Petr Tlach
Tak jsem se pustil zase do opevnění. Předostně musím udělat LO vz.37 typ A. Potom předělám typ K, protože jsem u něj nadělal hodně zbytečných chyb...dále musím zpracovat typ F co mi zaslal Streso. Modely se pokusím udělat do detailu, aby to za něco stálo a nedopadlo to tak narychlo jako ty v OFP.

První obrázky po delší době

28. července 2008 v 14:35 | Petr Tlach
Tak jsem tu zpět. Předně jsem říkal, že opravuji UV mapování pušek, bylo provedeno. Ještě tam řeším hodně dalších věcí. Upravil jsem je i pro použití v OFP, a tak jsem je tam vyměnil, to znamené, že brzy snad bude i nějaký patch, měl bych k tomu dodat i nějaké mise. Nové UV mapování a udělání nových textur snížilo nároky na hru, protože se mnohnásobně snížila velikost textur, protože jsem využil maximální plochu.
Polská puška wz.29
Německá puška vz.98 krátká (Kar98 k)

Žiji, nebojte.

22. července 2008 v 7:14 | Petr Tlach
Dlouho jsem zde nic nepsal, je to z toho důvodu, že jsem se stěhoval, a tak ještě nemám připojení k internetu a nějaký čas jsem měl odpojený i počítač. Teď nějakou novinku nemám,m tedy úplně novou, není to tím, že bych nic nedělal, to ne, ale, že opravuji textury a UV mapování starších modelů zbraní, snažím se využít maximálně plochu textury, takže jsem snížil náročnost na textur o 50 % a po úpravě modelu asi o 10 % i co do náročnost na polygony. Už jsem upravil takto lehké kulomety, ale u těch jen pažby, u pušek upravuji celkově vše, mohu říci, že už to vypadá mnohem lépe, takže brzy dodám obrázku, přičemž ještě přihodím pušku vz.23, aby vše bylo kompletní, oprava se týká i OFP pušek vz.24, vz.33 a KAR98k. Další modely by měly být už v přijatelné kvalitě, mým problémem bylo většinou UV mapování, protože jsem s tím neměl dost velké zkušenosti či jsem to dělal horším a složitější způsoběm, teď jsem v cinemě 4d R10 našel způsob jednodušší a kvalitnější, tak snad už vše bude dle mých představ. Do rukou se mi dostala i velká sada štětců pro Bodypaint, takže je s chutí využiji, jedná se o různé "cákance", které se budou dobře vyjímat na technice.
Po dodělání "oprav" se vrhnu na dodělání "řopíků" pro mapu, kterou dělá Dave, protože ho tímto způsobem už měsíc a půl zdržuji o práce. Ukamenujte mě...
Před několika týdny jsem si zakoupil knihu čs. armáda ve Velké Británii, tedy uniformy těchto jednotek, tak jsem chvilku uvažoval pro OFP udělat i malý doplněk v podobě několika pěšáků a zbraní pro OFP mod, ale nakonec jsem od toho upustil, protože aby to k něčemu bylo, tak bych to musel udělat pro Invasion 1944 mod, tedy jako přídavný doplněk, ještě se budu rozmýšlet, je to asi jako, když jsem pro OFP dělal Vládní vojsko, takový "vedlejší produkt". Textur k tomuto tématu po světě běhá snad až nezdrávo moc.