Srpen 2008

LT-34 pro OFP

19. srpna 2008 v 7:37 | Petr Tlach
LT vz.34 pro OFP už bylo, a tak jsem udělal rychlou upravu a změnil texturu věže a doplnil konfigurační soubor a hned tu máme další tank pro slovenskou armádu. Za stranu partyzánů jsem tento tank přidal jako zakopanou pevnost, což se při SNP dělo. Pokud jde o další práce, tak pro OFP a ArmA pořád dělám na PZ kpfw I, taky jsem si pořídil knihu na nákladních automobilech tatra, čímž jsem uzavřel sbírku knih o tatře (obrněné automobily, vojenské osobní automobily a nákladní vojenské automobily), takže až bude hotová technika, aspoň ta základní, tak se mohu pustit i do těchto věcí...po PZ kpfw I dodělám pro Daveho "řopíky", aby měl co dávat na mapu, předem se omlouvám.

7 TP obrázky ze hry

6. srpna 2008 v 7:31 | Petr Tlach
Tak tu mám nějaké obrázky ze hry. Předem říkám, že tank po zničení se nahradí modelem zničeného tanku, takže nebude to takový ten pokroucený čoudící model. Ještě v týdnu vyřeším interiér a stíny a uvidíme, jak ten tank bude nakonec vypadat. Textury jsem dodělával jak to jen šlo dle sehnaných podkladů.

7TP pro OFP

5. srpna 2008 v 7:21 | Petr Tlach
Mod Září 1939 rozpracoval tank 7TP, dělali na něm od roku 2006, ale ještě ho nedodělali, teď se mi dlouho neozvali, a tak jsem se rozhodnul tank dodělat. Jedinou vadou je, že interiér je teď bez textur, docela se mi do toho interiéru ani nechce, protože stejně většinou záleží na exteriéru. Model jsem musel urpavit, přepracovat a dodělat textury. V OFP jezdí, dodám nějaké obrázky, dnes bych ho měl dodělat. Dnes ráno jsem ho zkoušel v OFP a jezdí.

Poland 1939 - kampaň pro AČSR

5. srpna 2008 v 7:17 | Petr Tlach
Kdysi jsem slíbil modu September 1939, že jejich některé addony výjdou jako patch našeho modu, když už nevydají mod pro OFP. Tak jsem se pustil do dodělávky některých addonů a práce na nových, abych tomuto slibu dostál. Myslím, že to bude velmi příjemné zpestření modu.
Pro zajímavost do briefingů kampaně dávám dlouhé popisi i s fotografiemi historických faktů, protože mě připadalo zbytečné psát nějaké "tlachy" o tom jak něco dělal či píše domů, už mi to nepřipadá takové aktuální a příjemné, takže jsem se rozhodnul tam psát něco co by lidi skutečně zajímalo, tedy popisy bojů a technické paramtery. Třeba v 1. misi těchto popisů i s obrázky je 15 stránek, takže než se dostanete ke hraní, tak si asi trochu počtete.

Schrón bojowy wz.39 a granatnik wz.36 pro ArmA

4. srpna 2008 v 15:04 | Petr Tlach
Tak nějak nelením, pro polskou kampaň v OFP mi chybí ještě dosti věcí, a tak dodělávám ty co mi zaslali z modu Září 1939 či je dělám úplně nově. Takové ty nové jsou právě tyto dva modely (ale bude jich více, přirpavuji i protitankovou pušku wz.35, protože jsem jí neobdržel, tak uvidíme, jak se mi povede, moc podkladů k tomu nemám). Dveře u těchto objektů dělat nebudu, protože mám špatné zkušenosti z československých objektů ohledně AI, já přímo potřebuji, aby se v kampani pro OFP chovali normálně, ale pro ArmA dveře dodám, až zjistim, jaké tam byly.
Pokud se divíte změně velikosti mých obrázků, tak je to tím, že jsem před měsícem začal používat LCD monitor o 22 palcích úhlopříčky.

Schrón bojowy wz.39 pro ArmA / OFP

1. srpna 2008 v 9:03 | Petr Tlach
Jak jsem zmínil, že dělám pro OFP krátkou kampaň za polskou armádu, tak jsem udělal i jejich lehký objekt, který budovali na hranicích, a udělal jsem ho i pro ArmA, ještě udělám verzi s makování a dvěrmi, protože tohle je verze krátce po betonáži, tedy nedokončená, ono technické vybavení těchto objektů bylo nevalné a dveře byly z dřevěných fošen.
Ještě předem zdůrazňuji, že poslední měsíc jsem se stěhoval a práce na modu se nezastavila, tak jak jsem někde četl.