Říjen 2008

Jak je na tom naše práce?

22. října 2008 v 7:44 | Petr Tlach
Tak sjems e dostal do "ráže", LO vz.37 z venku vypadá jako, že je hotový, ale uvnitř je pořád co dělat, takže dle času vyrábím modely do interiéru, zatím byl čas jen na pilu a lopatu, takže nic moc, lapač kouře je tam taky, ještě uzávěr vchodové střílny, ventilátor, střelecké stolky, granátový skluz, kýbl, bedny s municí a snad pak budu spokojený, periskopy tam dávat nebudu, budou asi součástí právě lafety, aby vůbec mohl být periskop funkční.
Na model jsem dal nějakou trávu, abu to aspoň trochu pasovalo do terénu a nějaké kamení, pak nějaký ten keřík, ale ty jsem dal přes proxy model, aby měl vlastnosti originálního modelu, a to aby si s ním pohrál vítr, nevím, zda jste si toho v ArmA všimnuli, ale s rostlinstvem tam si vítr moc pěkně hraje.

Plížení a plazením vpřed...

19. října 2008 v 13:36 | Petr Tlach
Jsem zkoušel misi s LO vz.37, jak jsem avízoval, že jako singl pro OFP jí přihodím, jedná se o línii LO vz.37, která je doplněna o LO vz.37 C, která pálí do předpolí a PT ochranu zajištujě jeden kanon (případně kulometné střelivo vz.37 jde taky použít, v OFP a ArmA průbojnost neexistuje, jen odebírání armoru). S palbou do předpolí z tak malé střílny jdou udělat pěkná jatka, kdo si chce počkat, tak kombinace TK vz.37 a LK vz.26 v bočních palbách je taky pro němce vražedna. Protipěchotní překážky překoná jen tak, ale pro tu srandu jsem nechal v línii mezeru v oblasti cesty, ale i projektant LO by sem dal jeden lehký objekt s čelní palbou jako posilu.

Lo vz.37 pro ArmA

19. října 2008 v 13:26 | Petr Tlach
Že by konečně nějaký další obrázek? Včera jsem si hrál s objektem vz.37 A-180, teď ještě formou proxy modelů dodám do objektu vybavení, a pak už by se mohla jejich výroba konečně rozjet "sériově" na klasické typy a nějaké atypické objekty. Ještě musím dodat nějaké větve ohledně maskování a dodat více trávy a kamení, aby to nebylo takové fádní.

Jsem zpět

17. října 2008 v 11:29 | Petr Tlach
Zdravím lidi,
tak jsem zpět po týdnu z Prahy a s úspěchem jsem absolvoval zkoušky před komisí ministerstva vnitra. Internet jsem neměl kdy nechat zapojit, v týdnu už zavolám příslušné firmě, aby to zařídila, vše je o čase.
V modu pro OFP v jednotlivých misích jsou jen mise s objekty vz.36, tak kuchtím i s vz.37 v horském terénu, tak si vyzkoušíte boj i trochu jinak. Jelikož jsme přijel dnes v noci, tak si vydechnu a zajedu do Liberce pro nějaké podklady pro práci - Opevnění Trutnovska a Letov Š328 II.DÍL.

Omluva

6. října 2008 v 6:38 | Petr Tlach
Zdravím,
nebojte, žiji, ale neměl jsem čas a nějaký týden ještě ho mít nebudu, ale po zkouškách ho bude dost. Abych se přiznal, přes měsíc jsem se k modaření skoro nedostal, protože jsem dojížděl do Prahy na školení. V týdnu se pokusím chvíli dělat na PZ kpfw I, tedy verzi pro ArmA a tím i novou pro OFP.
Aby některým nebylo líto, že v OFP jsou B534 jen v mobilizačních barvách, udělal jsem i "mírové" verze s plukovními znaky na bocích. Update taky obsahuje pár změněných zvuků a u B534 je to jiný zvuk kulometů.