Duben 2009

Další novinky z práce na ArmA

24. dubna 2009 v 20:04 | Petr Tlach
Tak stále na ArmA postupuji, teď jsem se vrátil po třídenním školení v Prčicích. Vzhledem k tomu co jsem zde v poslední době viděl, jsem nucen na čas vaše komentáře moderovat, protože to zde všechno přerostlo v neúnosnou mez, hlavně pokud jde o vydávání za druhé osoby, předem říkám, že Franta v tom nejede a Hummy taky ne. Dnes jsem zablokoval několik IP adres, které se neshodovali s předešlými články.

Posádka obrněného vlaku pro ArmA ¨in game"

21. dubna 2009 v 15:30 | Petr Tlach
Tak konečně. Dnes jsem v ArmA sputil posádku pro pancéřové vlaky. Ještě pak musím pořešit, aby se mi neobjevovali hráči jako černoši, je to zvoleno stejně jako v OFP, protože mám k tomu dosti důvodů, aby to bylo na těchto stranách.

Čs. posádky do ArmA

20. dubna 2009 v 19:10 | Petr Tlach
Tak jsem se pustil do jednotek, už to silně chtělo. Dnes jsem dodělal model čs. posádky obrněného vlaku. Po změně pokrývky hlavy se bude jednat zase o tankistu. Na sobě má cvičný stejnokroj, takový, jaký jsem viděl na fotografiích z 30. let. Uniforma je špinavá a pomačkaná, takže né jen nějaké barvy, jako u většiny ArmA addonů. Normálové mapy mám také zpracované a sedí s pomáčkáním na textuře, takže snad to bude vypadat reálně. Nýty na přilbě vz.32 jsou model.

MP28 pro ArmA

19. dubna 2009 v 13:21 | Petr Tlach
Tak jsem dokončil MP28 pro ArmA, tedy již v pátek, ale zapomněl jsem doma USB disk, abych uploadoval obrázky. MP28 je poslední německý samopal co mi chyběl udělat. Existoval ještě MP35, ale ten byl určen pro policejní jednotky a jednotky SS.

Teď jsem se pustil do jednotek. V Cinemě jsem včera dodělal model posádky obrněných vlaků. Dát jinou helmu a je to posádka čs.tanku v cvičném stejnokroji vz.24. V době mobilizace byly některé jednotky těmito stejnokroji vybaveni, protože byl nedostatek kožených tankistických bojových uniforem.

Zprávy z práce pro ArmA

14. dubna 2009 v 19:21 | Petr Tlach
Tak jsem tu zase s prací pro ArmA, teď hodně času trávím prací, protože je jaro a věčně někdo chce školit, protože nění pro lidi práce. Taky jsem se pustil do čtení nových knížek o Slovenské armádě, ještě k tomu ve slovenském jazyku, ale to mě nevadí, navíc je tam hodně fotografií, které nebyly publikovány. Kniha o slovenské armádě od čs. autorů je těmi slovenskými hodně zastíněná až začerněná.
Tak zpět k té práci. Mám rozdělaný stále model B-71 a uvažuji i o B-72. Teď nedávno jsem udělal, ale nepublikoval sudy s palivem pro Wehrmacht, a to v pouštní verzi a klasické šedé verzi. Do toho mám teď rozdělaný i samopal MP-28, MP-18 jsem dodělal, tak vycházím z tohoto modelu, tak stačí si jeden večer sednou a bude hotovo.

Hledáme kolegy na práci pro ArmA

14. dubna 2009 v 18:59 | Petr Tlach
Tak tohle jsem nepsal delší dobu, tak proč to nezkusit. Skoro každá modifikace tímto způsobem láká do svých řad nové lidi, jsou to lidi se zájmem o stejnou oblast. Hlavně umí 3d modelovat či texturovat. Pokud jde o nás, nedostatek lidí je v našem modu charakteristický celou dobu, protože je málo lidí, které by zajímala armáda 1.Republiky a Slovenské armády 1939-1945. Kdysi mě inspirovali pro práci na mod jedni lidi co chtěli zkusit Slovenskou armádu ze Slovenska, ale nějak jim to nevyšlo a než nějak začali tak skončili. Testeři jsou zbyteční, prakticky, když se to veme, protože autor si své modely převážně zkouší sám. Tady jde o lidi schopné samostatné tvorby dle možností co je zrovna volného k práci - není rozpracováno někým jiným či připracováno k zapracování. Velkým lákadlem pro ArmA by měla být i Slovenská armáda, stejně jako jsem jí dělal pro OFP, ale tam nedopadla 100 % dle představ a snad někdy povstane z ničeho opět "Bitka pri Lipovci", která byla po celou dobu války státním svátkem Slovenské první republiky.