Červen 2009

Práce pokračuje, W39 se ozvali

30. června 2009 v 7:48 | Petr Tlach
Tak jsem tu zase s pravidelnou relací. Práce pokračuje dobrým směrem a tempem. Předevčírem jsem dokončil animování závěrů zbraní, takže si užijete závěry pušek stejně jako v Invasion 1944. To ostatně znamenalo úpravu pušek, myslím, že k lepšímu.

Puška vz.1895 a karabina vz.1895 pro ArmA

24. června 2009 v 10:18 | Petr Tlach
Tak zase zadržuji nové věci. Předevčírem jsem dodělal pušku vz.1895. V naší armádě se vyskytovala ještě ve skladech a pro tuto pušku byl zkonstruován granátomet vz.23 na granáty vz.21. V ArmA se dočkáte i toho granátometu, ten tam skutečně taky je, takž zase trochu zábavy a poznání pro příznivce modifikace. Jestli jste si všimnuli, tak mám jak pušku, tak i zkrácenou verzi - karabinu. Puška byla ráže 8 mm, proto taky granátometčík měl mít pistoli a granátomet s granáty.

Skopčák dělostřelcem v ArmA

17. června 2009 v 18:38 | Petr Tlach
Tak zase tu otravuji s německou pěchotou, postupně dokončuji na nich práci, tedy jen s jednotkama z le 1938-1940, protože ještě budou i některé pozdější jednotky, teď mám rozdělanou uniformu z let 1940-1942, tu bych měl využít během misí se Slovenskou armádou. Jak jsem načal Slovenskou armádu, tu mám taky rozdělanou, tak bych měl určitě udělat asi nějakou sovětskou pěchotu, protože když uvažuji udělat něco jako boj o Lipovec 1941. Jednalo se o velmi těžké boje, které SA prodělala na východní frontě. Stříh uniformy zůstal stejný, jen se změnila barva látky, tedy na brčálově zelenou a do toho se začaly používat popruhy M39, tyto popruhy někteří zahraniční hráči či autoři u mojich modelů hledali, ale jak by je mohli najít, když tehdy nebyly, to je asi jako, že si někdo spletl ventilátor v objektu se sirénou a ptal se, zda bude ta siréna funkční. Jo, ještě zpět k jednotkám z roku 1938, tak u nich mi ještě chybí udělat pouzdro na pistoli P08, pokud jde o různé verze jako, že jeden má čepici a druhý ne, asi upustím, jen ještě uvažuji o některých estetických úpravách či vylepšeních, ale to se ještě uvidí, tím myšleno, zda některým na helmy nedat nějakou trávu, tak jak jsem jí viděl na fotografiích z Polska 1939, ale to je jen úvaha, protože na fotografiích z roku 1938 nic takového nebylo a často uniformy v tomto období nebyly úplné. K důstojníkům a generálovi jsem ještě přidal vyčuhující bílé rukávy košile a límce košile, aby to vypadalo lépe, protože pod unifrmou je tato sorta vojáků nosila.

Německá pěchota ve hře

15. června 2009 v 11:07 | Petr Tlach
Tak jsem se teď dlouho nedostal k internetu, takže jsem několik dní zadržoval.


Německá pěchota pro ArmA

10. června 2009 v 7:22 | Petr Tlach
Tak konečně jsem se dokopal, abych udělal to samé co s čs. vojákem i s německým a dodělal ho, teď už nějaké další druhy a udělal model německého důstojníka a generála, prostě mise zastřel si svého generála taky není z nejšpatnějších a hlavně na generály ve hrách se zapomíná.

CZ vz.36 do ArmA

4. června 2009 v 18:11 | Petr Tlach

Včera jsem chvíli dělal na ZB30J, nějak jsem neměl náladu na tento kulomet a spachtil jsem si pistoli CZ vz.36. Asi jste o ní nikdy neslyšeli, ale je to pro nás docela velká věc tato pistole. Jednalo se o první automatickou pistoli se spoušťovým systémem DAO, což je vlastně dvoučinný spoušťový mechanismus. Do té doby se musela zbraň natáhnout, pokud z ní někdo chtěl střílet, ale tohle byla novinka, spoušti se říká též někdy revolverová spoušť. Ráži měla 6,35 mm, což moc není, mělo se jednat o osobní zbraň některých důstojníků, VTÚ zadal práci na této pistoli v roce 1933. Oficiálně tato zbraň do stavu naší armády nebyla začleněna, ale jsou známi vzorky s přebíracím označením čs. armády.

Že by OFP ?

1. června 2009 v 18:22 | Petr Tlach
Zdravím, dlouho jsem sem nic nepsal, hlavně pak o OFP, to je dá se řící společensky mrtvé, ale někeří ho stále hrají, protože jejich počítače stále nemají na ArmA 1. U ArmA 1 asi zůstanu delší čas, protože musím "vytunit" počítač, a to hlavně abych mohl dělat perfekt obrázky pro internetovou prezentaci a hlavně, abych si konečně ArmA vychutnal na plné kule, jak se říká a zahrál si i ArmA 2, i když je tp údajně propadák jako ArmA 1 co do zabugovanosti, takže patchů zase tuny.