Říjen 2009

28.října

28. října 2009 v 12:02 | Petr Tlach
Zdravím všechny a přeji prožití pěkného státního svátku, dne naší samostatnosti. Pokud jde o práci na modifikaci, tak dva týdny jsem neměl čas, ale dnes jsem se pustil do UV mapování předělaného modelu LT vz.38, rozdíly na modelu budou pak velmi znatelné, protože se dotknuly snad všeho, ale na druhou stranu již půjdou otevírat všechny poklopy, tak jak jste si přáli.
Ještě jsem si vzpomněl na jednu věc, kterou jsem řeště nezodpověděl, a to byly uniformy SS, přesněji tady byly připomínky na límce, nevím kdo v nich vidí problém, ale jsou zprávné, některé repliky místo tmavězeleného límce mají černý, takže to dělá problém. Uniformy SS měli vlastní vzor, který bycházel z M36, lišil se jen v tom, že místo polní šedi měl zemní šeď, tak jí nazývali, ale RZM mohlo pokrýt jen 20% požadavků SS, a tak se užívaly normálně armádní uniformy s jen přešitým označením, takže v OFP a ArmA odpovídá. Jen ještě pro ArmA musí udělat model vojáka SS s maskovacím potahem na helmu M1937 a převlečníkem M1938. Většina lidí zná jen M1940 a M1942. Ještě zpět k té barvě límců, hodně lidí mate i to, že okolek služebních čepic důstojníků a poddůstojníků SS byl z černého sametu, takže tam tmavězelná být nemá.


R-2 a R-2 TACAM

9. října 2009 v 12:14 | Petr Tlach
Tak, poslední verze tanku ŠIIa, kterou jsem chtěl udělat jsem dodělal. Tyto tanky byly páteří rumunských tankových vojsk, jen u Stalingradu přišla rumunská armáda o 80 strojů (1/3 ztracena v boji, zbytek ponechán na místě pro poruchu nebo nedostatek paliva).
R-2 TACAM s dělem ZIS-3

Jak je na tom práce?

7. října 2009 v 16:59 | Petr Tlach

Tak nějaký ten den jsem nic nepsal, tak je vhodné napsat něco o tom na čem se pracuje. Předně jsem nové tanky odzkoušel v ArmA II, protože po dodělání a vydní části ArmA modifikace chci tu samou část vydat i pro ArmA II, ale taky samozřejmě odlišnou, což se týká hlavně pěších jednotek, stěžejní stále je ArmA I, protože na ArmA II stále dost lidí nemá vhodný počítač. Modely se však snažím poslední rok dělat tak, aby nebyl problém překlopit model i do dvojky, takže modely pokud možno mají málo textur, starší modely mají více, protože jsem kdysi před lety používal automatické generování UV map a nespojoval jednotlivé objekty, teď to dělám a ušetří se hodně na texturách, a tím se zlepší kvalita modelu a jeho projekce ve hře.

P08 pro ArmA

4. října 2009 v 12:30 | Petr Tlach
Tak jsem sliboval a splnil, hlavně dlouho jste se zajímali zda P08 udělám. Udělal jsem jí, a to dokonce plně funkční dle reality, takže se klouby pohybují tak jak mají. Zásobník se vysouvá při nabíjení.