Další práce na modifkaci hry ArmA

3. listopadu 2009 v 13:23 | Petr Tlach
Tak tu mám další novinky. Bohužel tím nemyslím vydání modifikace, ale další práce. Předně dokončuji rozmapování LT vz.38 a texturování, přesněji remodeling, protože starý model vytvořený před 2 lety je již dávno dle mého nepoužitelný, ale o tom jsem psal.Jak jsem psal o té použitelnosti, tak jsem včera udělal helmu M1918, která u nás byla taky zavedena,přesněji naše armáda měla helmy vz.19, vz.20, vz.25, které byly modifikací M1916, ale v khaki barvě, a to u dělostřelectva. V modu jí budou mít některé německé jednotky, jako dělostřelci, někteří SS a SFK. Čs. strana ji bude mít taky u dělostřelectva, oproti M1916 byl rozdíl jen v uspořádání vnitřku helmy, takže rozdíly ve hře by nebyly znatelné, tak jí dostanou i čs. jednotky v khaki barvě. Ještě u jednotek SS zůstanu. M1918 měly tyto jednotky v taženích 1939 a 1940, kdy byly předány "dobrovolníkům" z řad cizích jednotek. Současně s tvorbou M1918 jsem předělal helmu M1935, snad bude sedět některým lidem více, mě tedy sedí.
Tak, teď pryč od helem, ale zůstanu u SS, protože jsem udělal i jednotky s maskováním, raději jsem použil tzv. zimní vzor maskování, protože lépe sedí do podzimní krajiny, pokud použijete addon, který vám stromy změní na podzim. Tak, teď, abych předešel blbým otázkám. Potah na helmu je M1937 a převlečník M1938, od M1940 se lidší v drobnostech, ale znatelný rozdíl je na zimní straně, kde má M1938 ještě krycí chlopeň na vázání. V I44 měli M1942, kdyby běkteří rádi srovnávali. Teď ještě k tomu potahu na helmu, tak potah M1937 neměl oproti pozdějšímu vzoru poutka na uchycení maskovacího materiálu. Jednotky SS používali od roku 1936 celkem 8 různých druhů maskovacích schémat.
V předchozím článku jsem komentoval vzhled jednotek SS. Teď ho musím komentovat opětovně. Na uniformách SS byly černé jen výložky a okolek u služebních čepic důstojníků SS. SS si zavedla vlastní vzor uniformy vychazející ze střihu uniformy vz.36, ale barva blůz byla zemité šedi. Bohužel RZM dokázalo vystrojit jen 20% svých jednotek, a tak ostatní dostali uniformy z armádních dodávek. Límce těchto uniforem byly tmavě zelené a výložky černé, SS měly výložky po celou válku v černé barvě, zatím co WH se měnily dle barvy blůz, v letech 1936-1945 WH měl celkem 4 odstíny pro uniformy, každý odstín je specifický pro období výroby a vzor unformy.
Pokud by se někdo chtěl více šťourat v uniformách SS, tak letos vyšla obrazová kniha s komentáři k jednotlivým uniformám jednotek SS. Kniha je určena jako podklad pro výtvarníky, modeláře a další lidi, kteří by chtěli vytvořit uniformu, kniha dokonce upozorňuje jaký je rozdíl mezi originálem uniformy a případným padělkem. V knize jsou fotografie originálů a muzeíí v Ruské federaci, která umožnila zkoumat tyto věci až v 90. letech. PS: kniha vyšla v říjnu 2009.
 

14 lidí ohodnotilo tento článek.

Aktuální články

Reklama