Prosinec 2009

Doplňky k modu do ArmA

31. prosince 2009 v 16:53 | Petr Tlach
Tak jsem nenašel na netu odkazy, tedy moc času jsem hledání nevěnoval, ale snad bych našel, ale rychlejší pro mě bylo dodatky, které nejsou dílem modu zabalit a uploadovat. Jedná se o SAP Everon a Schmalfelden. Připadně se dá nají nebo mohu uploadnout podzimní balíček, který změní všechny rostliny do podzimních barev, takže k modu to pak pasuje více.
ČSA38 pro ArmA ver. 1.00 (demo)

29. prosince 2009 v 17:39 | Petr Tlach
Tak jsem se konečně dohrabal k tomu, abych něco uploadoval. Od zabalení souboru uběhnul nějaký ten den, tak už pár věcí zase je trochu jinak, dá se říci, že se na modu dělá denně, aby se stihnul co nejdříve a v určité kvalitě. PZ kpfw IV je stále rozdělaný, takže v demu není, je tam jen pár základních věcí, ostatně hodně dalších věcí se připracuje nebo je, jak se říká WIP, takže dotazy, že tam chybí to a to nejsou na místě.
Stále chybí i ostrov, na kterém Dave dělá, tedy teď neměl k tomu žádné nové modely, protože jsem dával přednost zbraním a technice, ale nějaké bych měl v blízké době přidělat. Pokud jde o těžké opevnění, rozdělaný je model T-S28, z modelů techniky OA vz.27, OA vz.30 a PZ kpfw IV, taky se chystá nový model LT vz.34 a Tč. vz.33. Na Slovenskou armádu taky nezapomínám a je v rozdělaném stádiu. Z německých jednotek se chystá SS-LAH ve služebních černých stejnokrojích a SS-Totenkopf v polních stejnokrojích M37. Přibudou i s opravama verze z pozdějších let války, aby se hodili do prostředí východní fronty, když zde působily jednoteky Slovenské armády.


Připomínky ohledně toho, že SS bojovali až v Polsku beru asi jako připomínky, že čs. pohraničí se vydalo bez jediného výstřelu. V září 1938 se v západních Čechách střetly jednotky SOS s němekými pohraničníky a jednotkami SS Totenkopf. V říjnu 1938 pak pomáhali SS-LAH obsazovat Sudety a v březnu 1939 zaznamenali první bojové ztráty při střetnutí s 12.kulometnou rotou v Czajánkových kasárnách.


Dále zpracuji nějaké další jednotky SFK, aby nezůstalo jen u dvou základních modelů. Do jim plánuji přidat ještě KAR 98, tedy né KAR 98k, ale jeho prvoválečného předchůdce. K čs. jednotkám chystám polní četnictvo, poddůstojníky, důstojníky a dělostřelce, s tím souvisí i práce na KPÚV vz.34.

Jinak bych chtěl popřát vše nej do nového roku a snad brzy pro vás připravých patch 1.01, kterým bych rozšířil mod o další věci či některé opravil (verze poporuje české verze ArmA).