Únor 2010

LO vz.37 E pro ArmA a další práce

24. února 2010 v 12:05 | Petr Tlach
Tak jsem zase tu s nějakou novinkou. Předně na základě některých připomínek jsem opravil objekty LO vz.36 C a E, šlo o připomínky co do úprav okolí a terénu. Modely jsem dělal v prosinci 2007, takže neodpovídají již dnešní kvalitě. Nějak jsem se z objektů vz.36 přesunul na vz.37, a tak ve verzi 1.02 bude na 100% ještě LO vz.37 E a ještě se uvidí zda nestihnu i ten zbytek i s některými atypickými objekty a případně i nějaké polní stavby, jež by zpříjemnily hraní a rozvinuly fantasii k tvorbě misí.
Objekt jsem z čela moc nemaskoval, asi by nakonec nešlo nic vidět, protože bych natáhnul ostatnatý drát od držáků maskování a naházel na to nějaké větve, takže by to vypadalo, jak zarostlý kopeček, ale to by se některým nelíbilo.
Ze zadní strany je objekt lépe maskovaný a vstup jsem trochu poupravil do nějakých polnách úprav. Vstup připomíná tvar L, protože vpravo od vchodu ústil granátový skluz. Často se užívala spíše kamenná rovnanina k udržení tohoto tvaru. Vzhledem k tomu, že jednotky v roce 1938 ještě neobdržely časovaný granát vz.38, tak se pod granátový skluz dělala ještě dopadová oblast pro granáty vz.34, tedy nějaká kamenná podložka.

Práce nestojí

12. února 2010 v 11:50 | Petr Tlach
Omlouvám se, že jsem dlouho nic nepublikoval, ale v brzké době se chystám publikovat práci na PZ.kpfw.IV Ausf. A, takže se snad máte na co těšit, zase se bude jedna o propracovaný model a né o krabici na kolečkách, jak mají ve zvyku většinou konkurenční modifikace. Dále má přichystané video funkce granátometu GG42 pro německé jednotky z období 1943-1944. Času na práci na modifikaci jsem teď několik týdnů neměl, protože jsem se věnoval hraní hry STALKER COP, takže se omlouvám, ale snad bude PZ IV nakonec stát za to čekání. U PZ IV A budou jen tříštivé granáty, né protipancéřové, protože takto vycházela koncepce PZ IV v roce 1938, kdy protitankovou zbraň tvořil tank PZ III a PZ IV měl palbou podporovat pěchotu, proto byl kanon PZ IV krátký.
Dále se omlouvám za množství spamů, nějak se s nimi v posledních 14-ti dnech roztrhnul pytel a vzhledem k tomu, že s bezpečnostních důvodů nemám pracovní počítač připojený k síti (pro ty chytráky co by chtěli se pokusit naboura práci modu, tak jak tomu bylo v letech 2006-2007), tak maži spamy postupně.