Srpen 2010

LO vz.37 D1,D2,C1 a C2 pro ArmA

23. srpna 2010 v 9:27 | Petr Tlach
Po povodních zde píši první článek o nových modelech. Jedná se o LO vz.37, tedy objekty nového typu dle tehdejšího názvosloví, a to typ D1,D2,C1 a C2.
..
Tedy jednostřílnové pevnůstky, první dvě jsou vlastně poloviční objekty A. C1 a C2 si asi říkáte, že v modu už jsou, ale není tomu tak, jsou tam takzvaně atypické varianty s betonovou střechou, ta se stavěla kvůli zodolnění objektu nebo kvůli tomu, že nebyl k dispozici potřebný pozinkovaný plech.
..
Mělo se jednat vlastně jen o zesílené kulometné hnízdo. Z modelů, pokud jste si všimnuli zbývá ještě typ B, který brzy dokončím. Dále snad udělám i typ objektů starého vzoru z jihu Moravy, tedy pokud bude nálada, ale asi taky brzy dokončím T-S-28, ale pak k tomu ještě budou chybět zbraně, stejně jako k ostatním objektům opevnění, dle časi je dokončím, hlavně bych měl dokončit TK vz.7/24, který je rozdělaný a dost potřeba pro další pokračování prací na modifikaci.

CSA38 pro ArmA , verze 1.02 beta

14. srpna 2010 v 18:48 | Petr Tlach
 Nějak jsem v poslední době neměl na mod čas, hlavně poslední týden byly povodně a předtím jsem měl dost práce v práci, kdy jsem většinu pracovní doby trávil v terénu. Stále mám rozdělaný model TK vz.24 a nový TK vz.37, modelů rozdělných je více, ale na těchto se aktuálně pracuje.. Pokud jde o slovenské jednotky, pořád jsem neměl čas je rozchodit, ale základní modely existují. Zatím vám poskytnu tedy beta verzi, tedy to co doposud mám.
 Předem se pokusím předejí zbytečným dotazům, protože některé jednotky v modu ještě nejsou, protože pro ně nemám zbraně, týká se to pěchoty v SSSR a u Dunkirk a mnohé další. Práce jde pomalu, ale snad rychleji než u jiných WWII modů se stejným počtem lidí. Předně se prolíná postupné nabývání zkušeností s modelováním a texturováním, protože k 3d a 2d grafice jsem se dostal v polovině roku 2006, takže OFP byl spíše jen pokus a modely do roku 2009 tak trochu experimenty, ale snad poslední modely trochu ujdou, předně nový je tančík vz.33 a LT-40, LT-40 jsem se pokusil udělat maximálně detailně a to samé platí i o T-34, u kterých ještě nějaké modely budou následovat, ale vše chce čas, škoda, že lidi, kteří mají zájem o první republiku moc nemodelují a spíše mají zájem o moderní dějiny či jen německou armádu. Tak přeji pěkné hraní a další věci snad budou brzy, prostě mám měsíce, kdy toho je málo a jindy, kdy každý měsíc je něco nového. Jinak, pokud budete střílet z M.P.38, doporučuji si sklopit ramenní opětku, půjde to přesněji...


Rukověť pro poddůstojníky I. díl 1938

14. srpna 2010 v 18:27 | Petr Tlach
Nějak se poslední dobou množí žádosti i o příručku pro poddůstojníky, tak jsem se jí nakonec rozhodnul uploadovat, snad některé lidi potěším, hlavně je kompletní, přílohy nebyly vytrhány, mě osobně stála 2000,- Kč, elektronické podobě, snad čitelné jí teď dávám vám zadarmo.
..