ŽÁBY V MLÍKU

6. října 2010 v 10:29 | Petr Tlach

 Dost často dostávám dotazy ohledně námětů na kampaň a další mise. Celkově se nějaká kampaň bude řešit spíše problémově s ohledem na ostrovy, zkusím mrknout na to co na netu existuje za možné ostrovy s tím, že bych udělal kombinaci dle lokalit. Lokality na mapě se dají navíc upravovat přes editor vkládáním objektů a stromů, tím se dá změnit celá tvář krajiny, tak jak jsem to dělal třeba na desert islandu pro OFP. Teď zpět k fikci a námětu, námět, který v hlavě mám od roku  2006 a nepodařilo se jej ještě aplikovat s ohledem na počet jednotek a na terén je dosti přibližně podobný knize "Žáby v mlíku", která popisuje finktivní konflik mezi Německem a RČS. Ovšem si autor pohrál s myšlenkou možného vítezství. Auto nepoužil 100 fikci, ale dle všeho musel prostudovat kupu materiálů. Dle 4 leté studie tohoto konfliktu co jsem prováděl já, odpovídá kniha 70% vývoje a faktům, které by proběhly. Kniha popisuje i protinacistický puč německé generality proti Hitlerovi a jeho zastřelení, není to vymyšlená konspirační teorie, skutečně se to plánovalo, ale okruh lidí to provedl až když bylo jasné, že Německo spěje k záhubě v roce 1944.

..


Oslavovaného "Vůdce" není jednoduché odstranit, ale člověka, který žene zem do záhuby ano. Útok Polska na RČS a reakce SSSR jsou na reálném základu, neboť Polsko bylo skutečně písemně varováno, že v případě napadení RČS bude napadeno SSSR. Kniha končí vlastně tím, že čs. armáda obsadí i kus Rakouska až po Linec, což odpovídá stavu armády, hodně lidí pořád mluví o tom, že celá armáda byla v pevnostech, ale každý člověk i dokáže matematicky spočítat, že v opevnění bylo jen 10 % mobilizovaného stavu armády, zbytek byl armádou manévrovací. Dále tam popisuje počasí, pokud jste si všimuli, tak ve většině misí v modu je zataženo a prší, počasí bylo takové asi až do 22. října, o rok později při útoku na Polsko se objevují taky směšné komentáře a názory, že bylo polské letectvo zničeno první den, ale to bylo zničeno až druhý, protože 1.září 1939 neumožnilo počasí pořádně vzlétnnout ani jedné straně.
 Dále kniha trochu nepřesně popisuje průběh Operace Bruntál, v tom, že popsal výskok lidí s padáky, nikdy to tak plánováno nebylo, ale druhá polovina popisu odpovídá, že Henleinovci měli upravit terén a připravit plochu pro přistání, výsadkáři jako takoví tam nikdy přistát neměli, mělo se jednat o vzdušný výsadek pěchoty, kdy v prostoru mezi dvěma líniemi, kousek za kasárnama čs. armády měly na louku přistát letadla a vyložit materiál. V knize je to popsáno dokonale, že Henleinovci vskutku by neměli šanci terén připravit, že čs. armáda nebyla skutečně slepá a blbá, že nebyl problém takovou jednotku "zmasakrovat", kdo si chce přečíst skutečný průběh nebojový a teorie, tak doporučuji knihu "Souboj bez vítěze" z roku 2010, pak porovnejte popis v knize a udělejte si svůj názor. Pan Lakosil a spol. v tomto ohledu odvedly skvělou práci a vyvrátily doposud kolující teorie bohužel již zesnulého pana Johna, u kterého lituji, že nestihnul dokončit 2. díl knihy Březen 1939.
 Takže závěrem knihu Žáby v mlíku doporučuji, ale berte ji s rezervou. Chyby tam najdete jako například:1) projely tanky s českými znaky - tanky nebyly označeny mimo evidenční čísla 2) dělo ráže 4,7 cm u LT vz.35 a podobné detaily. Dále existuje ještě druhý díl, který popisuje následné selosvětové události a konflikt západu se SSSR.

...
Dále často dostávám dotaz, jak vlajku umístit na tank nebo vozidlo. Nejdná se o umsítění na tank či vozidlo, ale  o přiřazení vlajky ke konkrétní jedntce ve vozidle, tedy členu posádky. Jak na to?

1) základem je mít nějakou vlajku, třeba v obrázku .jpg, rozměry obrázku by měli být 512X256 nebo 512x512 či 256x128 nebo 256x256 bodů. Rozměry vysvětluji zjednodušeně, aby to pochopil každý, tedy, že to nepopisuji přes poměry.
2) mít vytvořenou třeba složku mise, ve které vlajku chceme použít nebo mít vytvořený addon s vlajkama.
3) vložíme tedy vlajku do složky mise, následně si vložíme na mapu objekt vlajka, do inicializace se vepíše : "this setflagtexture "název vlajky.jpg""  . V případě, že máme addon, tak "this setflagtexture "\název addonu\název vlajky.jpg". Dále je nutní přiřadit k příslušné jednotce, u tanku se přiřazuje vlajka k veliteli, u vozidel k řidiči, pokud to nejsou zase vozidla s velitelem, takže si uzmu tank, donázvu dám třeba tank1 a upravím ještě inicializaci vlajky dále na:
this setflagtexture "název vlajky.jpg"; this setflagowner commander tank1, tím se přiřadí vlajka k veliteli tanku. V případě zasažení tanku, kdy posádka vyskočí, tak bude mít vlajku velitel stále.
4) možnost i jinak upravovat vlajku je třeba přes soubor init.sqs, jak na to a o co jde? V souboru mise si vytvoříme soubor init.txt, koncovku přejmenujeme na .sqs, do textu napíšeme:

název objektu vlajky  setflagtexture "název vlajky.jpg"; (př. v1 setflagtexture "czech.jpg"; )

název objektu vlajky setflagowner commander název tanku (př. v1 setflagowner commander tank1)

na mapu umístíme jen objekt vlajky s název (př. v1) a tank s názvem (při. tank1) bez dalších úprav inicializace, neboť init.sqs se spouští automaticky při spuštění mise.

Snad jsem to popsal co nejméně složitě, jak to jen jde.
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Lubes Lubes | 6. října 2010 v 13:49 | Reagovat

Mám rozrobenú jednu misiu, len neviem aký záver tomu vymyslieť :-(

2 bunkrolog bunkrolog | 6. října 2010 v 16:16 | Reagovat

Na Jaře vyjde od Lakouše a spol... lexikon lehkého opevnění,který se bude věnovat všem Lehkým objektům,něco podobného jako je lexikon TO ve svazku Pevnosti,v tom rozdílu že tohle bude monstrozní bychle.

3 NN NN | 6. října 2010 v 17:35 | Reagovat

Berte v uvahu že Stalin mohl zautočit pravni než Adolf.

4 pařan pařan | 7. října 2010 v 7:30 | Reagovat

Mám obě knihy, ta druhá je už hodně fantazie.

5 Petr Tlach Petr Tlach | 7. října 2010 v 15:01 | Reagovat

pařan :
To je, hlavně není tak zábavná, není to zase takový román, ale jednička je bomba.

bunkrolog:
Tak to jsem zvědavý, protože napsalo se tolik knížek a v každé se píše něco jinného, hlavně v některých se srovnává rok 1938 s útokem na Polsko, které nestačilo mobilizovat a nemělo opevnění všude, jen na některých uzávěrech.

NN:
Takový vtip, Stalin zaútočit skutečně chtěl. Plán útoku na Německo byl dán na počátek července 1941, ale Adolf ho předběhnul o nějaký ten týden.. :-D a útočná armáda byl vytažená dá se říci z postelí..tehdy měla SSSR přes 20 000 tanků ku 3500 tankům členů osy, jen 12 500 tanků bylo lehkých upravených Vickersů.

6 Palo Palo | 7. října 2010 v 18:08 | Reagovat

Petre nemohl bys tady uploadovat kapitolku dve jen abych vedel jestli si mam tu knizku kupovat ci pujcovat?a jeste malickost kdy priblizne vyjde dalsi update modu treba i s vojakama ktery jsme meli v zahranici.Vím ze modely sou hotove jen by me zajimalo kdy budou zbrane

7 X-Fero X-Fero | 8. října 2010 v 8:21 | Reagovat

S tím Stalinem má Petr pravdu. Jinak dělat kampaň s tímto námětem je velmi dobrý nápad. Jen ten ostrov chýba, jen ten ostrov. Ale myslím si, že se dá nějaký najít a osadit ho jen Petrovími objekty. A nebo pak udělat jen část s opevněním jako takový malý ostrov, kde by se odehrávaly jen mise ve vztahu k opevnění, no a pak další mise, by už mohly být kdekoliv. Má to být kampaň, takže více ostrovů, nebude na škodu. Jinak už jsem se začal učit trošku editovat. Hodně mne inspiruje tahle práce a tohle téma. Jakmile už něco budu umět, dám to na posouzení. Možná bych mohl později v tvorbě přispět.

8 Lubes Lubes | 8. října 2010 v 16:12 | Reagovat

Ja by som možno mohol pomoct s ostrovom, trosku som sa babral s Visitorom, len by trebalo nejaky základ ostrova a nejake podklady ako by to malo vyzerat

9 Robinn Robinn | 8. října 2010 v 19:14 | Reagovat

Nevim jak to ale mě ty vlajky nejdou ale budu si stim hrát abych to rozchodil

10 Robinn Robinn | 8. října 2010 v 19:37 | Reagovat

Petře píšemi to Operáto neznámý JPG

11 Petr Tlach Petr Tlach | 10. října 2010 v 15:11 | Reagovat

Robinn:
A kam jsi dal tu vlajku? Musíš jí dát do složky s misí. :-) this setflagtexture "czech.jpg" kupříkladu, ale jde o to v jakém formátu máš obrázek, se mrkni zda ho nemáš omylem v .bmp ne .png.

Palo:
To je pár set stránek... :-D  To by mohl být problém uploadovat. Asi bude vhodní ti poslat vzorovou misi. Pokud jde o zahraniční vojáky, není to zase tak daleko, jak si myslíš, ale Cromvel MK.IV/V F je model ze 70% hotov, pak stačí nějaký sten a Lee Endfield minimálně.

X-Fero:
Spíše by se hodil soubor několika ostrovů s rozdílnou lokací - horké pásmo, městské pásmo, roviny, nebo rovina s řekou a mosty či horské pásmo s mosty...na jeden ostrov by to bylo ještě hodně...

Lubes :
Ono je to prakticky jedno, zda uzmeš kterékoliv místo v pohraničí, Černarus je třebas oblast kolem Ústí nad Labem. Dobré je si nějakou oblast vybrat, která by ti vyhovovala třeba k tvorbě, oblasti si zampuješ a zmenší zhruba 1:5, aby se ti tam něco vůbec vešlo, stejně tak podobně se tvořil Takistán, aby nějak vypadal, tak se zmenšovala předloha.

12 Palo Palo | 10. října 2010 v 19:19 | Reagovat

takze minimalne par britu by mohlo byt v modu do konce roku? juchuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

13 Robinn Robinn | 10. října 2010 v 19:40 | Reagovat

Tak já nevim ,udělam misi, uložim ,najdu si tu slošku mise vložim dovnitř tu vlajku když tam je ,spustim hru na jdu jsi tu misi v editoru dám do
inicializace ten text co jsi napsal a dám OK ale nic páč mi to píše error nebo operátor neznám JPG.

14 Lubes Lubes | 11. října 2010 v 18:46 | Reagovat

Nj, ale tažko je si vybrať, ke neviem ako také pohraničie by mohlo vyzerat, byvam si blizko hranice ale to len s madarskom :D takze takzko si nieco take predstavit...ale slo by to...a zmensit to v pomere napriklad 1:5 to myslis ako ze skratit jednotlive vzialenosti ? O_O

15 Palo Palo | 11. října 2010 v 18:58 | Reagovat

ja bydlim na pohranici s poslkem u trojmezi obec bukovec jestli chcete udelam par fotek(aspon nejak bych pomoch)a mam i par informaci od dedy ktery to pamatuje

16 Robinn Robinn | 12. října 2010 v 6:30 | Reagovat

Lubees a Palo : Mohu se zeptat ?? vy vytvářite nějakou mapu ?? Do arma nebo OFp

17 Robinn Robinn | 12. října 2010 v 8:03 | Reagovat

A je to fakt vlajka .jpg formátu? Nebo jsi měnil koncovku? Hlavně tam musí být ten rozměr, jak jsem psal, třeba 512x256 pixelů, jinak ti to nepoběží.

Lubes:
Celkově terén zmenšit, protože v 1:1 by ten terén byl nevábný, protože by obsahoval malou plochu s minimem nerovností, nebo s jedním velkým kopcem.

Palo:
Snad jo, Cromwella dělám verze z druhé poloviny roku 1944, v lednu 1945 měly zase další přestavbu, ale tou dobou už se nedělaly velké útočné akce, jen se obléhalo.

18 Branzik Branzik | E-mail | 12. října 2010 v 10:13 | Reagovat

Zdravim, já jsem z Český Lípy, linie není zas tak daleko myslím si, že profil krajiny není problém prohlídnout podle google earth nebo podle ruzných internetových map 8-)

19 Walter Walter | 12. října 2010 v 13:24 | Reagovat

Tlachu máš v názvu stránek chybu. Hra Armed Assault 2 neexistuje, takže do ní může těžko někdo dělat modifikaci... Je to ArmA II

20 Palo Palo | 12. října 2010 v 15:54 | Reagovat

Robinn:ne ja mapu nevytvarim vubec totiz s tema vecma na editaci army neumim ale chtel bych nejak prispet a jeste malickost:jak ,,ty,, delas cromwel ja myslel ze petr

21 Robinn Robinn | 12. října 2010 v 16:19 | Reagovat

Tady jsou dva Robinn to je blbost to je nedorozumění

[17]: tu jsem nepsal to psal ten druhej
At jdi dá jiné jméno ;-)

22 Robinn Robinn | 12. října 2010 v 16:20 | Reagovat

Tu

[17]: nepsal náhodou petr neudělal jsi chybu ???

23 Lubes Lubes | 12. října 2010 v 18:13 | Reagovat

Petr Tlach:
Najlepšie by bolo keby len prerobiť nejaku inu mapu, proste nahádzať tam obejkty alebo tak...ja som totiž skusal vytvárať mapu len mám asi nejaky problém s Visitorom, nechce mi to poriadne otexturovat a pri spustení Buldozeru by sa textury mali previest do formatu .paa a vobec sa to neudeje a neviem co stym... :-( Nevies ci sa niekde na nete sa neda stiahnut nejaky rozrobeny ostrov ?

Robin:
Robil som najprv do OFP mapu, len tam to bolo dost zdlhave, tak som sa na to vykaslal a zacal som robit do ArmA len tam mam zaser problem s Visitorom 8-O

24 Robinn Robinn | 12. října 2010 v 18:19 | Reagovat

Lubes : A jaký prostředí jsi dělal do ofp mě by se hodila asi nejlíp Období První republiky :-)

25 Lubes Lubes | 12. října 2010 v 18:29 | Reagovat

Robinn:
No to bolo asi sucasnost sa da povedat...ono vies to som robil mesto v ktorom byvam, panelaky a takto ale som to nedokoncil, som sa vykaslal nato a presiel som na armu...

26 Lan Gastovski Lan Gastovski | Web | 13. října 2010 v 17:26 | Reagovat

Petře kdy plánuješ vydání něčeho pro Arma 2?

27 Petr Tlach Petr Tlach | 14. října 2010 v 13:37 | Reagovat

Lubes :
Ten Robin co psal, tak to jsem psal já, nechtěně se to posunulo o řádek, takže místo mého jména tam bylo jméno toho komu jsem odpovídal. Má chybka..

Robinn:
OFP ostrovy, tedy ty původní po drobných úpravách odpovídají první republice, tedy až na značky, do okupace se u nás jezdilo vlevo.

Walter:
Už to tady píšeš po 3, ale pořád ti odpovídám, že tomu tak 100% není, jak píšeš, dej si do vyhledávače Armed Assault 2 a vyběhne ti oficiálních stránek dosti. Pořád mluvíš o ArmA II, tak proč arma má oficiální stránky ArmA2.com?? Pro legraci asi ne, hlavně není náhodou jedno, zda se užívají arabské nebo latiské číslice? Kdybych to napsal čínsky, tak by jsi asi taky komentoval, že to má být ArmA II a né ten sypaný čaj, kterým píšou. V opačném případě by jsi mohl napsat BIS, aby upravili vše co se týče ArmedAssault, protože podle tvé logiky by se všude musel psát pak ArmedAssault místo jen ArmA. Zkratku OFP taky užívá kde, kdo a má to být Operace Flashpoint...

Lan Gastovski:
Ještě nevím. Přední je teď dodělat pro ArmA mod aspoň v částečné podobě, jak si to představuji, a pak dělat dál, jde tu hlavně o změnu nástrojů, jakmile změním nástroje, tak ArmA bude mít svůlu a pojede se pak jen pro ArmA II.

28 Palo Palo | 16. října 2010 v 21:57 | Reagovat

hele vim ze se na to ptam casto ale tady se stejne nic nedeje takze:
Petre chystas se vydat dalsi verzi v blízké dobe treba do noveho roku?

29 Petr Tlach Petr Tlach | 18. října 2010 v 14:55 | Reagovat

Robinn:
V tom případě jsi tam napsal něco navíc nebo ubral, takže:

this setflagtexture "czech.jpg"

Zkusíš, zda vlajka na tom stožáru skutečně je, tohle musíš napsat do vlajky, tedy do stožáru. POkud tam je, tak problém nebude ve vlajce.

Palo:
Do konce roku určitě se jedna nebo dvě stihnou, s tím nevidím problém.

30 Palo Palo | 18. října 2010 v 16:59 | Reagovat

to sem rad musel jsem totiz preinstalovavat armu a nechce se mi stahovat kdyz bych to musel stahovat znovu

31 Petr Tlach Petr Tlach | 19. října 2010 v 15:30 | Reagovat

Palo:
Jo takhle, ty se asi hodně těšíš na tu brigádu? Tak to, abych jí urychlil.. :-D  :-D

32 Palo Palo | 19. října 2010 v 15:37 | Reagovat

reknu ti to takhle ty jsi jediny od koho muzu cekat dobre jednotky ze zapadni fronty aniz bych musel mit pryc vsechy zakladní jednotky

33 Palo Palo | 23. října 2010 v 18:50 | Reagovat

Petre nemohl bys tady dat kousek knzky ke stazeni chtel bych si ji precist ale nejdriv bych chtel vedet jestli me bude bavit

34 Palo Palo | 6. listopadu 2010 v 9:50 | Reagovat

vim ze jsem jediny kdo tady pise ale jsou to dva tydny a nic noveho takze jak se ti dari

35 Lubes Lubes | 7. listopadu 2010 v 12:01 | Reagovat

Neviete niekto ako sa dá spraviť aby sa pozícia hráča nezobrazovala na mape ? je niečo také vôbec ? 8-O

36 ddd ddd | 7. listopadu 2010 v 22:32 | Reagovat

Nevíte někdo prosím vás co je tohle za objekt? http://www.palba.cz/forumfoto/albums/userpics/12109/LO_vz__2010.JPG O_O

37 Palo Palo | 8. listopadu 2010 v 6:19 | Reagovat

No tak ten nebude z predvalecnyho období mozna ten bunkr ale ta vec nahore vypada jak z panduru takze bych se vsadil ze je to jenom funny foto nebo fotomontáž ale spis to je nafocena a efekty napr na mobilu upravená fotomontáž

38 Robinn Robinn | 8. listopadu 2010 v 19:53 | Reagovat

Panove nevíte co to znamená : Ve skupině smí být jen 63 ! co to konkrátně znamená to znamená že nemohu už přidávat??? :-(

39 PetrTlach PetrTlach | 9. listopadu 2010 v 19:54 | Reagovat

ddd:
Dobře zamaskovaný pandur?

Robinn:
To máš pro OFP? Tak u OFP je omezení skupin, pokud vkládáš na mapu jednotlivce, tak se to stane hned, takže lidi musíš nacpat do skupiny. Dále můžeš přidávat, až snížíš počet jednotlivců, kvůli tomu nemohli být v OFP dynamcké mise na celé ploše ostrova, aby jsi tam měl normální život a běhalo ti tam dost lidí a zvířat.

Palo:
Omlouvám se, měl jsem toho hodně v práci, ale sna dto brzy všechno doženu a brzy sem dám ty úryvky z článků, mám hodně restů vůči vám na vyřízení... :-|

40 Jan Ciglbauer Jan Ciglbauer | E-mail | Web | 14. listopadu 2010 v 10:44 | Reagovat

Ahoj. K těm Žabám v mlíku, podle nich jsme udělali takovou blbinku:http://www.kallich.tym.cz/27-clanky/1938-neporazeni/
http://www.kallich.tym.cz/27-clanky/1938-neporazeni-2-cast/
:-)

41 jirivo jirivo | E-mail | 15. března 2011 v 16:16 | Reagovat

Legendární knížka, alespoň pro mě. Už léta uvažuju o tom, že na základě té knížky dám dohromady filmový scénář, nebo alespoň synopsi. Pokud by o spolupráci na tomto měl někdo zájem, dejte vědět... Zatím je to ve stádiu úvah.

42 Richard Richard | 30. března 2011 v 21:43 | Reagovat

jsem rad ze sou lidi jako vy takovy ktery chteji pripomenout dulezitou historii nasi vlasti protoze dnesni mladou generaci us to bohuzel nezajima a nejsou hrdy na svou zem

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama