Duben 2011

Doplňky a stahování

22. dubna 2011 v 19:05 | Petr Tlach
Tak jak jsem slíbil, pro první dvě mise sem házím potřebné addony. V balíčku s modem nejsou, protože nejsem jejich autor, ostrov v modu není, protože ostrovy nedělám, tedy jsem rád, že jsem se naučil krom animací dělat to ostatní co k ArmA patří. Pokud by někdo chtěl vytvořit ostrov, má možnost, nebo plochu, jako je Schmalfelden, ale rozlehleší a více terénních nerovností. Možností pro komunitu a rozvoj modu je velký. Ostrov měl pro mod rozdělaný Dave, ale jde fakt o to, že je to "žračka" času, zvláště pokud má člověk práci a rodinu, což je problém většiny addonmakerů. Každý den mohu věnovat já osobně denně 1-2 hodiny práci na modu, ale není to každý den, jsou i týdny, kdy na nic nešáhnu, protože nemám čas. Asi největší brzda byly povodně loni v létě. Teď stále pracuji na opravě tanku LT vz.34, prakticky jde o to model cleý předělat a překopat, původní je 3 roky starý, LT vz.35 jsem dělal před rokem a půl a to jsem ho letos ještě poopravil, aby byl mnohem lepší. Vše postupně nějak ještě vylepšuji.

STÁHNOUT SAP EVERON


STÁHNOUT SCHMALFELDEN


Pokud jde o instalaci modu, pořádně již nevím, jak to napsat, aby se to všem podařilo, v souboru čti mě jsem dokonce dal obrázky, jak má vše vypadat. Opět opakuji, do složky addons se nic nekopíruje, myšleno do původní. Soubor @csa38 se nakopíruje do složky ArmA, sbouro csa38 s misemi zase do složky ArmA/missions/ . V soubor @csa38 je soubor csa38.ink, na ten pak stačí kliknout a mod se spustí, upozorňuji, že pokud rozbalujete první část, automaticky se nerozbalí druhá, takže pak musíte rozbalit druhou na nakopírovat to k ostatním souborům modu. Instalátory komunita nedoporučuje, nevím proč, ale instalátor by měla jako takový skoro 900Mb, tak už bych chtěl vidět, jak to někdo stahuje, takhle stahovali lidi méně díky komprimaci.

Mod verze 1.03 pro ArmA

20. dubna 2011 v 20:13 | Petr Tlach
Sliby se mají plnit, a tak jsem slíbil, že komunitě poskytnu dnes novější verzi modifikace, tak tady je k dizpozici. Rozdělané věci tam ještě nenajdete, ale snad brzy budou, chystám nový model LT vz.34, MG34, OA vz.30, OA vz.27, Minomet vz.17, rozdělaný je i jeden těžký objekt opevnění, prostě vše je hlavně o čase a lidech, rozdlěaného je toho fakt hodně a nebo v přípravě k práci - shánění podkladů. Cromwell bude brzy, tedy nejprve opravím LT vz.34 a MG34, a pak ho dodělám, model je 100%, UV mapování 40%. Kdyby někdo chtěl se podílet na misích, tak může. Bohužel od vydání ArmA v roce 2006 jsem si všimnul, že komunity kolem modifikací upadají, protože dnes mají lidi spíše jen zájem stahovat a hrát, místo, aby třeba si splnili sny o tom co chtějí hrát...


ODKAZ NA STAŽENÍ ČÁSTI 1


ODKAZ NA STAŽENÍ ČÁSTI 2


ODKAZ NA STAŽENÍ MISÍ
Verze opravuje spoustu věcí nebo přidává, ať jsou to tanky PZ.kpfw.III verze B-D, tak některé kusovky, vylepšení objektů, trochu AI co do střelby kulomety a děly oproti předchozí verzi, upraveny počty munice, přidán minomet vz.36, nové pušky typu Mauser, další hromádka pistolí. S verzí 1.04 přibude i více misí, doufám, že již budou i některé náklaďáky, abych mohl dokončit slibovanou kampaň na platformě kampaně Resistance. Pokud jsem zmínil efekty, asi nejvíce si všimnete nového modelu kráteru a pokud jde o GUI, tak je také nové. Efekty jsou další i co třeba do házení granáty, takže se nelekněte, až granát budee házet, nebo někdo po vás. Vylepšením je i zákluz hlavně děl, ten ještě není u T-34, ale bude. Vylepšení odstínů pancéřové šedi, vylepšení vybavení vozidel. Nahrál jsem hromádku nových zvuků, technika je nazvučená, každá jinak, zbraně taky, abych nebyl jak některé jiné mody, které mají jeden zvuk snad pro všechny zbraně.
Ve složce dokumentation najdete soubor čti mě, je tam podrobnější popis instalace. Vlastní instalátor, kdybch ho poskytnul, tak by měl téměř 900 Mb, takže je lepší postahovat si po více částech necelých 600 Mb. Stažené soubory se rozbalí, dobrý je třeba rar a složky se upraví v ArmA dle návodu. Lidi více znalí asi vědí již co s tím, hlavně soubory .pbo nedávejte do původní složky addons, musí se to spustit jako samostatný mod, jinak to nebude dělat dobře a moc si nezahrajete.

ČSA38-45 ve SCORE

17. dubna 2011 v 14:49 | Petr Tlach
Tak tu máme duben 2011 a jedno vlké překvapení, v časopisu Score vyšel jako příloha náš mod, bohužel se jedná o starší verzi, ale nezoufejte, pokusím se, abych ve středu vydal verzi 1.03. Nového a napěchovaného opravama je tam toho oproti verze v časopice více než dost. 100% tam budou 3 mise navíc, uvidíme kolik jich do středy udělám navíc. Jedna z nových misí, kterou jsem dnes dokončil je mise s minometem. Jste desátník, k tomu máte 3 minometčíky, je noc a jste v týlu nepřítele a máte minomet a nedaleko je německá základna s několika tanky, asi jasný úkol. Dostat se na pozici a pěkně jim udělat budíček. Pár min snad probudí všechny v okolí, takže po splnění úkolu je nejlepší zdrhnout.


8 cm minomet vz.36

5. dubna 2011 v 14:40 | Petr Tlach |  Československá technika
Tak tu mám další obrázky. Předně opravené LT vz.35 pro Armed Assault, aby se neříkalo, že na něj zapomínám, spíše naopak, je pro mě teď prioritní, většina české populace stejně nemá počítač takových kvalit, aby si vychutnala ArmA II, já osobně jsem kvůli hrám od BIS vždy modernizoval počítač, počínaje zvýšenými nároky na Resistnace, takže první modernizace v roce 2004, další modernizace v roce 2007, 2008 a 2009. Touto dobou již zastarává, takže bude chtít nové díly, nebo spíše celkovou výměnu, jako v roce 2007. Další věcí je obrázek z interiéru LO vz.36, ten jsem ukazoval již dávno, ale takto vypadá osazený, plně.

Ráže: 81,3 mm
Délka hlavně: 1 165 mm (L/14)
Hmotnost střely:
- těžká 6,85 kg (v září 1938 nebyly k dizpozici)
- lehká 3,26 kg
Počáteční úsťňová rychlost: 220/120 m/s
Hmotnost střely: 6,2 kg
Náměr: +40° do +80°
Odměr: 10°
Dostřel minimální: 80/40 m
Dostřel maximální: 3400/1200 m
Hmotnost v palebném postavení: 62 kg
Trakce: 3 jednotky části nesené mužstvem 21- 23 kg