Březen 2012

Mařenice ArmA, ArmA II

30. března 2012 v 8:32 | Petr Tlach
Ondra Branžovský ve chvílích času pracuje na mapě "Mařenice" pro ArmA II, ještě nedávno se plánovalo, že bude i pro ArmA, ale po posouzení situace jsme usoudili, že bude lepší mapu nechat pro ArmA II, pro ArmA je jen terén s porostem, ale není mapa dodělaná. Terén odpovídá skutečnosti v měřítku 1:1. Okolí Mařenic, Dolní Světlé a Mařeniček. Úžasné jsou pak vrcholky, které musí člověk překonávat nebo údolíčka, kterýmu by se německá technika musela od hranic dostat.Málem bych zapomněl, na požadavek Ondry jsem udělal objekty bez maskovacích nátěrů, protože některé objekty, pokud se neudělala maskovací omýtka neměli vůbec dokončené maskování, v okolí Mařenic nebyl namaskován žádný objekt dle dostupných informací.

Oprava AČSR vojáka

30. března 2012 v 8:22 | Petr Tlach
Po několika letech jsem se vrátil k AČSR vojákovi, kterého opravuji. Dostal nové textury, UV mapování a některé úpravy na modelu. Předně textura je nová a snad už bude odpovídat i barevný odstín, protože mě mátl vždy poválečný odstín nebo odstín replik, proto jsem udělal několik fotografií ve VHÚ Lešany a VHÚ Praha a z nich jsem se dopracoval k požadovanému odstínu. Opasek jsem už raději udělal celý z fotografie, ty bych rád využil k novým texturám častěji než dříve.

Ještě budu u modelu předělávat podbradník. Tohle je verze bez výstroje, pak bude verze s výstrojí, tak jak to v modu je, popruhová ústroj pokud možno bude také z fotografií, aby to nějak vypadalo, sumky ještě z fotografií musím udělat, tedy jen ty textury. Bodák předělám časem. Model by pak snad měl být vhodný i pro ArmA II co do kvalitnějšího zpracování, protože něchtěl bych do ArmA II použít 100% všeho původního, protože některé modely jsou spíše ještě na úrovni OFP.

TEST NA ARMA II

21. března 2012 v 14:00 | Petr Tlach
Omlouvám se, že jsem dlouho nic nenapsal, nebyl čas. Měl jsem moc práce. Pokud jde o mod, pracuji stále na něm, pořád mám rozdělaný nový model LT vz.34, začal jsem dělat Challanger. Hodně se již ptáte na ArmA II, myslím, že mod mít v ArmA Ii nebude trval dlouho, tedy stávající věci z ArmA, nové věci by trvaly zase déle. Měl jsem s ArmA II hromadu problémů, tak jsem si vyzkoušel udělal projekt, který pak dokončím, jak jsem kdysi chtěl dělat reaktivaci, tak použitelné pořád jsou jen zbraně, tak jsem je testoval na ArmA II a k tomu udělal AČR vojáky, nějak mi v ArmA II chyběli, hlavně, když v S.P.M. Liberec pořád chodím kolem nastrojeným figurýn a mnoho vybavení mám i doma, tak pro je neudělat. Na nich jsem si dochytal problém se selekcemi animací loktů, to upravím u všem modelů v ArmA, které pak budou i v ArmA II. Fungovalo by to tak, že bych vše nakonvertoval do ArmA II co je a pak doplňoval postupně nové věci a vyměňoval starší modely a novější, lepší, ale znáte mě, že to tak dělám, vše dle aktuálnosti podkladů.