Srpen 2012

Mařenice ArmA II

23. srpna 2012 v 20:01 | Petr Tlach
Tak Branzik připravuje pro ArmA II : OA mapu okolí Mařenic v měřítku 1:1. Na základě požadavků vytvářím pokud možno potřebné modely. Mimo objektů, které znáte z ArmA verze modu tu jsou další verze objektů vz.37 - A120, A140, A160 a A200, které jsem přidělal. Na objekty jsem doplnil i trávu, aby s terénem aspoň trochu seděly. ArmA trávu jsem vyměnil za podzimní. Škoda, že ArmA II : OA modely nejsou free, tak, abych jimi mohl objekt "oplácat", takže jsem si modely musel vytvořit sám.

V roce 1938 neměly objekty v okolí Mařenic hotové maskování, takže modely jsou vytvořeny i bez maskování. Objekty budou na mapě "na pevno" v přesné linii dle skutečnosti. Na mapě je tedy 57 objektů ve dvou sledech. Lesem povedou průseky a překážky budou též na pevno. Bude využita redukovaná překážky typu C, dle skutečnosti. Mapa je hodně lesnatá, dle skutečnosti. Na mapě se nachází i přehrada "Naděje". Model přehrady udělal Branzik, takže zase blíže k realitě.

Mapa jak jsem říkal je 1:1, takže na rodíl od Tákistánu a Sahrani kopcovitost je pozvolná a né exterémní, tedy, že se kopec náhled zvedne, ale je to dáno terénem, protože zase kopce nejsou u nás tak vysoké jako na jiných mapách dle skutečnosti. Objekty jsou od sebe vzdáleny někdy až moc blízko by se mohlo zdát, ale je to dle skutečnosti a dobře se objekty kryjí. Samozřejmě jsou objekty vybaveny mimo lafety, granátový skluz nemůže vzhledem k omezení engine fungovat, protože se jedná o objekt a né zbraň.

ČSA38-45 vs. Invasion 1944

3. srpna 2012 v 8:53 | Petr Tlach
Nedávno na jedné diskuzy jsem byl srovnáván s Iron Front 1944, bylo mi řečeno, že oproti nim je moje práce hnusná. Nejsem profesionální modelář a vše dělám o svém volném čase, hlavně v modu jsou modely z let 2007-2012, když řeknu, že s texturama a modelama jsem začal v roce 2006 na podzim, tak asi bude jasné, jak na tom jsem. Zkusím to trochu vzít opačně. IF je samostatná profesionální hra, takže si vezmu na mušku jinou modifikaci, která má modely z let 2002-2012, tedy Invasion 1944, je to neprofesionální modifikace, stejně jako ta moje. Na mušku jsem si vzal tank Cromwell, protože modely pochází ze stejného roku, tedy 2011. Zase tak nevadí, že I44 verze je model E a moje F, jsou tam drobné rozdíly v poklopech řidiče. Použil jsem britský model co mám v modifkaci, protože si I44 zvolili ten samý, což mě udivilo, protože jsem to prezentoval před více jak rokem.


Na první pohled jsem vidět, že I44 chybí zuby na pásech, je nějaký nízky, pokud se podívám na pojezdová kola, svádí mě to k tomu, že si myslím, že se původně jednalo o model jiného tanku - Crusader. Z něho vznikl Cromwell, ale verze byly dost odlišné. Mrkněte se na výšku bočnic, ta je nižší u Crusadera, takže si myslím, že se jedná o předělávku nějakého modelu. Kanon ani nezmiňuji, protože mi připadá, že ho vzali ze Shermena Fire Fly.


"Zápaďáci"

3. srpna 2012 v 8:37 | Petr Tlach
Kdysi se mi dostala do rukou knížka o stejnokrojích a vybavení naší zahraniční armády, byl to první krok, od té doby se mi doma nashromáždilo hodně literatury o naší jednotce u Dunkirk 44-45. 6000 čs. vojáků obléhalo 12 000 němců. Jednalo se první a zatím poslední případ, kdy se nějaká armáda vzdala čs. generálovi.T-34/76 zase

3. srpna 2012 v 8:20 | Petr Tlach
Tak tu zase prezentuji T-34/76 v čs. barvách, ale tentokráte i s posádkou. V ArmA jste již mohli "ochutnat". Rozdělaný je i SU-85, tak uvidíme, kdy se dostanu k dopracování. Jinak, čs. armáda si nechala šít předválečný vzor uniformy na rozdíl od "západu" s několika zjednoodušeními, třeba límcové výložky zmizeli, nebo jiný odstín barvy, více do hněda, ale to je americkým materiálem.