ČSA38-45 vs. Invasion 1944

3. srpna 2012 v 8:53 | Petr Tlach
Nedávno na jedné diskuzy jsem byl srovnáván s Iron Front 1944, bylo mi řečeno, že oproti nim je moje práce hnusná. Nejsem profesionální modelář a vše dělám o svém volném čase, hlavně v modu jsou modely z let 2007-2012, když řeknu, že s texturama a modelama jsem začal v roce 2006 na podzim, tak asi bude jasné, jak na tom jsem. Zkusím to trochu vzít opačně. IF je samostatná profesionální hra, takže si vezmu na mušku jinou modifikaci, která má modely z let 2002-2012, tedy Invasion 1944, je to neprofesionální modifikace, stejně jako ta moje. Na mušku jsem si vzal tank Cromwell, protože modely pochází ze stejného roku, tedy 2011. Zase tak nevadí, že I44 verze je model E a moje F, jsou tam drobné rozdíly v poklopech řidiče. Použil jsem britský model co mám v modifkaci, protože si I44 zvolili ten samý, což mě udivilo, protože jsem to prezentoval před více jak rokem.


Na první pohled jsem vidět, že I44 chybí zuby na pásech, je nějaký nízky, pokud se podívám na pojezdová kola, svádí mě to k tomu, že si myslím, že se původně jednalo o model jiného tanku - Crusader. Z něho vznikl Cromwell, ale verze byly dost odlišné. Mrkněte se na výšku bočnic, ta je nižší u Crusadera, takže si myslím, že se jedná o předělávku nějakého modelu. Kanon ani nezmiňuji, protože mi připadá, že ho vzali ze Shermena Fire Fly.Mrkneme s shora. Ještě bych opomenul, z předu I44 chybí mostové číslo a popisy na korbě a věži, to jsou ty žluté popisky co jdou u mého modelu vidět vpředu. Model I44 postrádá skoro hrany, tedy nejsou vidět, navíc postrádá "normandský výfuk", který byl zaveden po vylodění, takže to vypadá jako model tanku při výcviku v Anglii. Model I44 postrádá kompletně vybavení, tedy lopaty, krumpáče, a tak, nemá ani hasící přístroje atd...Proporčně je hodně nesourodý.


Když se mrknu vzadu, tak lékárnička je na svém místě, ale chybí zadýmovací zařízení a nějaké tažené zařízení, zase mi to připadá jako rychlá předělávka Crusadera, protože měl jiný "zadek". Proporčně jde hodně vidět, je I44 Cromwell je "rozpláclý", a tak je to s ostatní technikou. Většina ještě z OFP. Tanky a ani zbraně moc neodpovídají. Pokud jste stáhli I44, tak si všimnete, že britové jsou retexty původních ArmA II modelů, jinak briské uniformy měly krátkou blůzu, takže jsem kroutil hlavu, že v I44 to vypadá jako, kdyby měli vystrčenou košili........Promiňtě pokud se někomu nelíbí můj článek, ale od toho pak jsou komentáře a diskuze, srovnával jsem pouze modely a né efekty..
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 jan Fidler jan Fidler | 4. srpna 2012 v 13:09 | Reagovat

Mě se zdá, že tvoje práce je úžasná. Jestli opravdu tohle všechno děláš sám, klobouk dolů. ;-)

2 Petr Tlach Petr Tlach | 4. srpna 2012 v 13:52 | Reagovat

jan Fidler :
:-D Jak jinak, dělám modely, textury, a tak dále. V Čechách není moc lidí, co by rádi dělali něco zdarma a jen pro zábavu. Pořád je co se učit, tak se snažím vše postupně vylepšovat.

3 freelex freelex | 18. srpna 2012 v 19:45 | Reagovat

Hodil by se článek, kde shrneš, co všechno teď mód obsahuje, včetně misí a jejich popisků ;-).

4 Švejk HO 37 Švejk HO 37 | 18. srpna 2012 v 23:03 | Reagovat
5 PetrTlach PetrTlach | 23. srpna 2012 v 20:03 | Reagovat

freelex:
:-D Převádím věci z ArmA do ArmA II : OA, takže bych se zbytečně opakoval. Nejsem z těch co by zbytečně otáčel stejné modely na obrázcích, když je lidi již viděli.

6 Lubes Lubes | 13. září 2012 v 12:01 | Reagovat

Tiež som toho názoru , že tvoja práca je super. Povedal by som , že mne osobne je úplne jedno, keď v hre vyjde oproti mne nejaký tank, že či mu tam niečo chýba alebo nie :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama