Problém barva.

11. října 2012 v 13:56 | Petr Tlach
Nedávno jsem četl komentář, změna barvy techniky vyděsila mnoho hráčů, ale je to tak, všichni jsou asi zvyklí na barvy aplikované na replikách techniky a LT vz.38 v Lešanech. Dlouho jsem se s barvami trápil, protože je hodně rozdílných podkladů jak má barva vypadat, dlouho jsem se usmíval, jak vypadá LT vz.35, jak ho nastříkali v USA, pak ho přestříkali v Lešanech, kde dostal původní nátěr na základě rozborů nátěru z LT vz.35 na Slovensku, kde se původní nátěr zachoval pod pancéřováním vlaku, dále jsem koukal na záběry LT vz.35 z barevného dokumentu z první republiky, předem upozorňuji, že film není kolorovaný, ale skutečně barevný a jsou to zatím jediné dochované barevné záběry naší předválečné armády.

Na daný odstín jsem si dlouho zvykal, poprve jsem ho vyzkoušel na LT vz.34, když jsem model dělat znovu. Nakonec jsem si zvykl a líbí se mi více než předchozí a skutečně technika zapadá lépe do krajiny a barvy tolik nekřičí, takže se tank i trochu více maskuje v terénu.

I kdyby tank byl fialový, dělal bych ho fialový, protože vypadá pak věrněji. Můj problém je se snažit dosáhnout maximální věrnosti doby 38-39, proto taky tanky mají kryty na kulometech a kulomety TK vz.37 místo TK vz.35, protože v roce 1938 došlo k přezbrojení a při přezbrojování dostaly kulomety kryty, proto jsem byl několikrát i napadán, že je tam mám. LT vz.38 jsem udělal, protože jsem ho chtěl udělat a počítá se i s alternativními misemi bojů posunutých na rok 1939.

Černění kanónu se mi potvrdilo na několika fotografiích. LT vz.35 co tank, to originál, jak co do svrn tak i někdy dalších součástí.
Pokud jde o práci na modu pro ArmA II, pilně pracuji, nechci naservírovat překlonovaný ArmA mod. Ondra pilně pracuje na mapě "Mařenice", objekty zatím budou použity z ArmA II, časem by je měly snad nahradit modely co zpracuji nebo někdo zpracuje z dané lokality. Terén a objekty souhlasí. Rozsah minometů dokáže pokrýt většinu mapy, takže i pro MP skýtá mapa moc možností. Uvidíme až se budou rýsovat mise. Problém ještě u pěchoty, po zjištění, že na ArmA II : OA nejde použít modely z ArmA tak jako v ArmA II, tak je nutné modely vyexportovat znovu a udělat selekce. Jak mě někteří znají, tak jsem hrozný hnidopich, a tak jsem modely poopravil co se týče uniforem, tedy postupně propracovávám detaily a normálové mapování. Třeba dnes pracuji na sumkách pro německého vojáka, není jich málo, tedy přesněji dělám na kožených věcech, nově by měli mít vojáci s MP28 i sumky na zásobníky MP28 a né jak bylo v ArmA sumka na M.P.38, to byla ta kabela přes rameno. Klasické sumky, jak je znáte u všech jiných her se třemi zásobníky jsou M40, což asi samo o sobě něco říká, tedy, že je možné je vidět až v roce 1940. Dále jsem měl připomínky co do popruhů vojáků, ty já nedělám, i když jsem je viděl u modu "Září 1939", tam jsou taky blbost. Popruhy M39 byly zavedeny v roce 1939, ale měli je důstojníky, PT dělostřelci a jízda, vojáci je měli k nové torbě, v boji ne, teprve na jaře 1940 se ty samé popruhy zvedly jako nosné řemení, které mělo podepírat celkovou zátěž pásku, takže se vyskytovali při invazi do Francie.
Problematika stejnokroů v počítačových hrách je dost velká, já osobně mám mnoha her plné zuby, ale musí poblahopřát třeba BIA HH, kde se jim výstroj "povedla" asi nejvíce z toho co jsem viděl. Pokud jde o Iron Front : Liberation 1944, tak musím v hodně částech dát palec dolů, i když jsem jim ještě v době modování věci připomínkoval. Fakt nechápu autory, kdy dělají límečky a nárameníky černé, do roku 1939 byly zelenomodré, SS měla černé výložky na nárameníky. Stejnokroje postrádají mnoho detailů jako jejich sovětské protějšky, tedy švy, ty jso usem tam a hlavně ta neurčitost stejnokroů, protože všichni mají sice stejnokroj vz.43, ale co voják, to jiná barva, hlavně nevím, proč mají vojáci převáženě "půllitry", ty se přestaly vydávat v roce 1940, tak divné, že rekrut z roku 1944 je má. :/.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Branzik Branzik | E-mail | Web | 12. října 2012 v 10:06 | Reagovat

Ahoj, taky jsou ty barvy pro mne nezvyklé. Ale změna je život:-)
Těším se na pěchotu..

2 Kačka Kačka | 23. října 2012 v 20:37 | Reagovat

Ahoj, Petře. Čest tvé bohulibé práci. Ta barva je opravdu nezvyklá, ale více kryje. Chci se zeptat na ten film. Co je to zač a jestli by se nedal někde shlédnout. A ještě doporučení. Co se německých uniforem týče. Úžasná kniha Feldbluse v angličtině vydalo Historie-Collection v Paříži, ke mne se dostala prostřednictvím firmy Intermodel. Popisuje vývoj německé blůzy od roku 1933. Doporučuji.

3 PetrTlach PetrTlach | E-mail | Web | 23. října 2012 v 21:44 | Reagovat

Kačka:
No, polní blůza je velká otázka, protože hlavně vývoj 38/39/40 je hodně překotný 8-O Hlavně nejsou moc jednotné, vzhledem k soukromému šití poddůstojníků a důstojníků, kteří měli nárok jednou ročně na stejnokroj ze skladu, tedy polní. :-? Spíše je horší problematika SS, protože ti měli sice blůzu M37, ale ta byla vycházková pro SS-VT, takže co jsem četl, tak nafasovali ze skladu M36 armádní. Odpovídá to i tomu co jsem měl v ostatní literatuře, kde mám nádherný přehled toho co se na východní frontě "zabavilo", takže černí límce "nikdy", výložky černé, ale límce zelenomodré u SS. IF 1944 měl výložky černé u WH, což mě mohlo klepnout, a to v roce 1944, i když od konce roku 1939 se dělali v polní šedi. Knížka je to super za 1230,- Kč. Jinak to video je tady:

http://www.youtube.com/watch?v=Bd4oyxe7UMo

Třebas...Jo, tenhle nátěr maskuje lépe a už mě tak nepraští do očí, jak jsem si na něj zvyknul. V podzimní krajině mizí dobře.

4 Wulfgar Wulfgar | 26. listopadu 2012 v 21:46 | Reagovat

Po dlouhé době jsem tady a vidím obrovský pokrok, gratuluju. Ty barvy, mě osobně se tohle správné maskování líbí dokonce víc, než to s křiklavými fleky, které se dřív pokládalo za správné. Mód pro ArmA jsem hrál, velice dobrá práce. Jen jsem se tě chtěl zeptat, Petře, jestli ještě nemáš k dispozici nejnovější verzi pro OFP, nikde už nefungují linky. Dík.

5 stennis stennis | Web | 27. září 2016 v 18:38 | Reagovat

konsolidace půjček bez registru O_O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama