Březen 2013

Práce na ArmA II pokračuje

28. března 2013 v 20:39 | Petr Tlach
Tak dále pracuji na ArmA II: OA verzi modu, mějte trpělivost, protože na modu jsem začal pro ArmA II dělat v srpnu, předtím to bylo zkoušení. Hlavní je zpracovat modely, aby měli nějakou úroveň a neměl jsem modely jako některé jiné mody, které s jedněmi modely jedou už od OFP.

Zdržením teď byla změna PC, ještě dolaďuji všechny nástroje, starý PC už nestíhal ArmA III, protože na něj neměl parametry a ArmA II jen tak tak, protože byl konfigurován na doporučené požadavky ArmA II. ArmA III mi běhá na novém PC plynule. U ArmA II:OA zase na plné detaily taky bez problémů. Modely tanků už dolaďuji, pokud jde o optiky a další detaily, hlavně i třeba usazení posádky, protože nejsem animátor, tak musím vyžít z toho co v ArmA II skutečně je. U čs. techniky jsme dotáhnul do konce i vojenská čísla na černýchtabulkách, asi nejpovedenější je LT vz.35. Postupně taky opravuji textury, protože textury německé techniky jsou dost "ofláknuté", takže se musí od začátku, taky se zbavuji model, které jsem měl ještě v OFP stylem remodelace, takže na skladě k přepracování je docela dost modelů, hlavně pak bude lepší herní zážitek.


ArmA III

8. března 2013 v 21:17 | Petr Tlach


I když ArmA III teprve výjde, je možné se již dostat k Alfa verzi, a tak můžeme některé modely již pomalu přetvářet i pro ArmA III, zatím hlavně tedy děláme na ArmA II, abychom dochytali chyby, protože pak by neměl být problém vše překlopit, tedy až na pěchotu, protože zase bude mít jiné strukturování, tentorkáte budou možnosti vojáky "svlékat".
Hodně funkcí a .rvmat bude asi stejných, takže na rozdíl od ArmA do ArmA II to snad bude jednodušší. Mnohé modely z ArmA ještě byly v OFP, tak je pomalu vyřazuji a nahrazuji postupně novými, s modely je to piplačka a hlavně asi největší zdržování je oprava chyb, protože základem jsou většinou staré konfigurační soubor z ArmA a na nich se staví soubory pro ArmA II.

Obrázky jsou skutečně z ArmA III, takže žádné ArmA II s popisem ArmA III. V ArmA II jsem udělal u LO to, že traviny,a tak dále mám ve vlastním souboru a neodkazuji se na ně, jako v ArmA, protože to pak byl nedostatek a dlouhé zdržování u ArmA II.


Bodáš, bodám, bodáme.....

8. března 2013 v 8:53 | Petr Tlach
Tak tu mám co jsem dlouho chtěl udělat. Ke každé zbran idělám ještě bodáky, zatím je má puška vz.23, vz.24, vz.33, k98k a sm1924, bodák M95 bude taky jednoduchý, je skoro totožný s vz.24.


Abych vymodeloval dobrý model, tak jsem si bodák vz.24 zakoupil do osobního vlastnictví :) .


Čs. voják v ArmA II

8. března 2013 v 8:07 | Petr Tlach
Omlouvám se, že jsem dlouho nepsal, ale hodně informací jsem ládoval na "BIS fora" a hlavně nebylo moc nových věcí na rozdíl od ArmA. Co je nového? mimo německé pěchoty pracuji na zprovoznění všech věcí co byly v ArmA. Přední je rok 1938, takže ostatní technika bude jako doplňkový addon k tomu potom, přesněji samostatně hratelný, abych někomu nenutil stahování hodně MB pro to co nechtějí.
Tak, Branzik připravil několik obrázků vojáka, na kterém pracuji, ještě musím dodělat vybavení, zatím jsem zprovoznil postavu: